Generali na trzích střední a východní Evropy meziročně vydělala o 9,4 % víc


			Generali na trzích střední a východní Evropy meziročně vydělala o 9,4 % víc

Podíl dceřiných společnosti Generali na trzích střední a východní Evropy (CEE) ve třetím čtvrtletí letošního roku představoval asi 6 % hrubého předepsaného pojistného ve výši 50,94 miliard eur. Uvedla to Generali ve své tiskové zprávě. Pokud jde o ziskovost, příspěvek CEE na celkovém provozním výsledku ve výši 3,3 miliard eur (což představuje meziroční růst o 9,4 %) byl asi 9,5 %. Podle generálního ředitele Generali Group Mario Greca italská pojišťovna očekává, že ekonomický výsledek za rok 2012 přesáhne 4 miliardy eur, což je v souladu s oznámeným cílem.

GENERALI Group uzavřela první tři čtvrtiny roku s nárůstem čistého zisku na 1,13 miliardy eur (růst o 37,3 %). Výsledek byl tažen růstem prodeje a - zejména v oblasti životního pojištění - růstem provozního výsledku. Ten v neživotním pojištění zůstal pozitivní i přes dopady z významných katastrofických událostí.

V prostředí, kde pojistné padá na mnoha trzích, na nichž působí Generali, vykázala skupina pozitivní výkon v prodeji pojistného, který byl podpořen rozvojem vlastních sítí a inovací produktů. Celkové hrubé pojistné vzrostlo na 50,94 miliardy eur (o 1,8 %). Růst vedlo neživotní pojištění (4,7%), a to zejména ve Francii, Německu a zemích CEE.

Životní pojištění
Pojistné v životním pojištění činilo 33,50 miliard eur, to je růst o 0,4 % a to především v důsledku stoupajícího zájmu o produkty, které zahrnují spořicí složku a zabezpečení na důchod.

Předepsané hrubé pojistné v střední a východní Evropě dosáhlo 1,24 miliard eur, což je o 1,6 % víc. Podle výsledků za třetí čtvrtletí růst pokračoval i v prodeji produktů na zabezpečení na stáří (růst až o 2,3% za stejných podmínek), a to zejména v České republice, Rusku a Polsku, zatímco investiční životní pojištění klesalo (pokles o 4,9 % za stejných podmínek), především v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.
Nové obchody ve střední a východní Evropě klesly (o 3,0 % za stejných podmínek).
Provozní výsledek skupiny Generali v životním pojištění činil 2,19 miliardy eur, z čehož trhy CEE přispěly částkou 135,8 milionu eur.


Segment neživotního pojištění
Hrubé předepsané pojistné v oblasti neživotního pojištění vzrostlo o 4,7  na 17,44 miliard eur, a to díky růstu zájmu o pojištění nemovitostí  (růst až 5,7 % za stejných podmínek). Také pojištění automobilů  vykázalo kladné hodnoty (o 2,4 % za stejných podmínek), ačkoli trendy se v jednotlivých zemích liší.

Pojištění automobilů představovalo 39,5 % z neživotního portfolia v zemích CEE, následuje pojištění komerčních objektů (26,6 %). Naopak pojištění automobilů, které je silně pod konkurenčním tlakem, kleslo v České republice a v Maďarsku. o 5,9 %

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS