Generali PPF: Silný růst navzdory problémům na trhu


			Generali PPF: Silný růst navzdory problémům na trhu

Generali PPF Holding, vedoucí pojišťovací skupina v zemích střední a východní Evropy, Ruska a SNS, se sídlem v České republice, vykázal v prvním pololetí vysoký objem předepsaného pojistného a růst provozního výsledku. Hrubé předepsané pojistné dosáhlo 2 070 mil. eur, což představuje 7% meziroční růst. Provozní výsledek dosáhl 263 milionů eur (2,8% meziroční růst).

"Jsme potěšeni vysokou ziskovostí, kterou dosáhly dceřiné společnosti v Polsku a Srbsku. Rusko přispělo růstem pojistného v neživotním segmentu. Projekt restrukturalizace České pojišťovny pomohl zlepšit klíčové ukazatele výkonnosti největší české pojišťovny," uvedl generální ředitel Generali PPF Holding Ladislav Bartoníček.

Hrubé předepsané pojistné v segmentu životního pojištění vzrostlo meziročně o 5,2 % na 842 milionů eur, zatímco v neživotním pojištění to bylo 1 228 milionů eur, což je meziroční růst ve výši 8,2 %, a to navzdory negativnímu vývoji v segmentu pojištění automobilů.

Slibné pololetní finanční výsledky v letošním roce byly dosaženy především díky růstu nových obchodů v segmentu životního pojištění, zatímco v neživotním pojištění, přispělo k růstu hrubého předepsaného pojistného především komerční a zdravotní pojištění a to bez ohledu na pokračující makroekonomické problémy v rámci regionu střední a východní Evropy. Ty negativně ovlivňují pojistný trh, zejména pojištění automobilů a penzijní připojištění.

Generali PPF

Zdroj: GeneraliPPF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články