ING Group: V prvním pololetí čistý zisk ve výši 1,6 mil.eur


			ING Group: V prvním pololetí čistý zisk ve výši 1,6 mil.eur

Finanční skupina ING oznámila, že čistý zisk za druhé čtvrtletí roku 2012 dosáhl 1,045 miliónu eur, což je o 17,8 % méně ve srovnání se stejným obdobím roku 2011. Za první pololetí roku 2012 se čistý zisk ve srovnání s rokem 2011 snížil o 36,4 % na 1,59 miliónu eur.

V komentáři k výsledkům ING Group za druhé čtvrtletí generální ředitel Jan Hommen řekl: "ING dosáhla za druhé čtvrtletí solidních výsledků. V těchto nejistých časech je finanční síla firmy naší nejvyšší prioritou. V souvislosti s tím, jak se zhoršovala krize eurozóny, zrychlili jsme úsilí o odstranění rizik investičního portfolia u banky a snížili jsme španělskou expozici kvůli zmatkům v této zemi. Pokud jde o pojištění, pokračovali jsme v zajištění kapitálu, vyžadovaného povinně regulátorem, což vedlo ke kolísání výnosů podle IFRS."

I přes pokračující volatilitu na finančních trzích ve druhém čtvrtletí letošního roku byl provozní zisk ING v sekci pojištění o 17,8 % vyšší než v prvním čtvrtletí a dosáhl 304 milionů eur, po zaúčtování ztráty v prvním čtvrtletí je zisk před zdaněním 229 milionů eur.


Obchody ve střední a centrální Evropě vzrostly o 8,8 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2011. Bylo to zejména díky prodejům v České republice a v Turecku, což je především zásluhou multidistribučních kanálů.

ING

Zdroj: ING

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články