ING Pojišťovna bude i nadále rozvíjet své aktivity


			ING Pojišťovna bude i nadále rozvíjet své aktivity

ING Group vykázala za 3. čtvrtletí zisk ve výši 609 mil. eur, což je méně než očekával trh (846 mil. eur). V  České republice a na Slovensku vykazuje ING dlouhodobě stabilní výsledky. Za 3. čtvrtletí vykázala pojišťovací část ING v ČR čistý zisk ve výši 739 milionů Kč a zvýšila počet aktiv ve správě o 3 %.

Oznámená neúčast v druhém pilíři je čistě obchodním rozhodnutím motivovaným především nedostatečnou podporou napříč politickým spektrem a velmi nízkým zájmem ze strany veřejnosti o tento produkt. Přestože Poslanecká sněmovna veto prezidenta Václava Klause nakonec přehlasovala, politická nejistota a nestabilita tohoto projektu přetrvávají.

ING bude i nadále nabízet penzijní připojištění v tzv. transformovaném fondu a nově doplňkové penzijní spoření (nástupce dnešního penzijního připojištění, tzv. 3. pilíř). Za rok 2011 pojišťovna klientům připsala nadprůměrné zhodnocení vkladů ve výši 2,14 %. Od roku 1995 zhodnotil ING PF finanční prostředky téměř milionu klientů v průměru 5,21 % p. a., a je tak historicky druhým nejúspěšnějším penzijním fondem. Letos v rámci soutěže Fincentrum Banka roku získala pojišťovna druhé místo v kategorii Penzijních fondů.

ING

Zdroj: ING

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS