Lloyd´s: předběžná ztráta v prvním pololetí 774 miliónů eur


			Lloyd´s: předběžná ztráta v prvním pololetí 774 miliónů eur

Lloyd´s včera oznámil předběžnou ztrátu před zdaněním za první pololetí 2011 ve výši 697 milionů liber (774 miliónů eur). Ve stejném období předcházejícího roku společnost vykázala zisk 628 miliónů liber.

Ztráta je důkazem toho, že prvních šest měsíců letošního roku patří v pojišťovnictví mezi nejnákladnější, pokud jde o velké katastrofy. Podle Lloyd´s je pravděpodobné, že rok 2011 bude druhým nejnákladnějším rokem v historii pojišťovnictví.


Generální  ředitel Lloyd´s Richard Ward k tomu dodává: "Pojišťovnictví prožívá těžké časy, ale jsme v dobré pozici, abychom si s nimi poradili. I přesto, že jsme vynaložili v letošním roce 7,4 miliard eur na pojištěné škody a tím se toto pololetí pro nás stalo nejnákladnějším v historii. Do druhé poloviny roku jsme vstoupili s čístým jměním ve výši 63 miliard eur. Jsme připraveni vyplatit všechny nahlášené škody.“

Vzhledem k tomu, že 43 procent firmy Lloyd´s je v USA a Kanadě, bývalo zvykem, že většina ztrát odrážela následky hurikánů nebo zemětřesení. V letošním roce však pocházely velké ztráty většinou ze zemí mimo Spojené státy. Patřilo mezi ně japonského zemětřesení a tsunami, Christchurch, Nový Zéland a zemětřesení záplavy v Austrálli.  V USA se ztráty omezily „jen“ na tornáda.


PropertyCasualty360

 

Zdroj: PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články