Lloyd´s skončil rok 2011 se ztrátou 820 miliónů dolarů


			Lloyd´s skončil rok 2011 se ztrátou 820 miliónů dolarů

Lloyd´s ohlásil za loňský rok ztrátu před zdaněním ve výši 516 milionů liber (820 miliónů dolarů). Pro srovnání: v roce 2010 skončila společnost se ziskem ve výši 2,2 miliard liber (3,5 miliardy dolarů).

Podle Lloyd´s byl rok 2011 rekordní, pokud jde o počet živelných katastrof. V tiskovém prohlášení Lloyd´s uvádí, že výše pojistných škod dosáhla minulý rok 20,6 miliard dolarů, včetně škod, způsobených živly. Ty představují 7,4 miliardy dolarů. Podle Lloyd´s byly pojistné škody, způsobené loňskými živelnými katastrofami, nejrozsáhlejší v historii 324 let starého pojišťovacího trhu.

Lloyd´s bilancuje, že v roce 2011 došlo k záplavám v Austrálii v lednu, v únoru to bylo zemětřesení na Novém Zélandu, v březnu přišlo japonské zemětřesení a tsunami a v létě to zase byly záplavy v Thajsku.

„Rok 2011 byl pro pojišťovnictví obtížný," konstatoval generální ředitel Lloyd´s Richard Ward ve svém prohlášení: "Vzhledem k rozsahu pojistných nároků není ztráta žádným překvapením, ale to vysvětluje, proč jsme tady – abychom pomohli a znovu vybudovali podniky po katastrofě“.

„Navzdory těmto ztrátám zůstává naše finanční síla zachována," zdůraznil.

propertycasualty360

Zdroj: propertycasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS