Migrace zdravotních pojištěnců u konce. Odkud a kam lidé nejvíc přecházeli?


			Migrace zdravotních pojištěnců u konce. Odkud a kam lidé nejvíc přecházeli?

Termín, do kterého bylo možné letos požádat o změnu zdravotní pojišťovny, uplynul. Všichni pojištěnci, kteří nebyli spokojeni se svou zdravotní pojišťovnou, měli do 30. června šanci podat žádost o změnu pojišťovny. Ze které pojišťovny prchali pojištěnci nejvíc?

Klienti, nespokojení se svou zdravotní pojišťovnou měli do konce června možnost podat žádost o změnu pojišťovny. Na výběr bylo ze sedmi veřejných zdravotních pojišťoven, registrovaných na Ministerstvu zdravotnictví ČR.

S největším počtem pojištěnců se tradičně umístila Všeobecná zdravotní pojišťovna a to s pětinásobkem druhé nejsilnější pojišťovny. VZP sice pro následující rok ztratila 44 520 klientů, ale i tak jich bude od 1.1.2016 spravovat 5 946 000.

Na druhém místě skončila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která celkově získala 17 581 nových klientů. Třetí místo obsadila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Největší odliv klientů celkově zaznamenala VZP, jak jsme již zmínili 44 520. Ovšem rekordmanem v žebříčku nových klientů se stala Oborová zdravotní pojišťovna, pro níž se rozhodlo 98 653 nových klientů.

V médiích proběhly i informace o mnoha motivačních kampaních, na něž chtěly pojišťovny nalákat nové klienty a nabízely jim mnohé benefity od ústní hygieny zdarma až po příspěvky na opalovací krémy, školy v přírodě a vitamíny. Například ČPZP nabízela i odměnu 500 Kč za přivedení nového klienta.

Zdravotni_pojistovny_2015

Počet klientů včetně nových smluv, které nabydou platnosti 1.1.2016

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články