Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk


			Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk

Zajišťovna Munich Re vykázala překvapující růst z celoročního zisku za rok 2013, i když čelila ostré konkurenci a klesajícím cenám na trhu. Firemním ziskům pomohlo i menší množství přírodních katastrof.

Munich Re překonala svými výsledky analytické odhady. Zisk za rok 2013 činil 3,3 miliardy eur. Podle předběžných výpočtů, byl konsolidovaný výsledek společnosti v roce 2013 posílen o 100 milionů eur z 3,2 miliardy eur v roce 2012.

Je to velice dobrý výsledek, ke kterému přispěly všechny obchodní sítě,“prohlásil finanční ředitel zajišťovny Munich Re, Joerg Schneider.

Munich Re byl schopen zvýšit svůj zisk i přes klesající zajistné sazby a zhoršení podmínek na finančních trzích. V roce 2013, klesly kapitálové přijmy z 8,4 miliard eur z roku 2012 na 7,7 miliard, jelikož úrokové sazby klesly ve vyspělých zemích na historické minimum.

Podle vydaných lednových výsledků, přírodní katastrofy jako povodně a bouře, způsobily na celém světě v roce 2013 škody kolem 125 miliard dolarů. Záplavy ve střední Evropě v květnu a červnu byly na špičce seznamu globálních ekonomickým škod a stály 15 miliard dolarů.

Munich Re

Zdroj: Munich Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články