NN Group vykázala za rok 2014 velmi dobré výsledky


			NN Group vykázala za rok 2014 velmi dobré výsledky

NN Group, do níž v tuzemsku spadá i ING Životní pojišťovna a ING Penzijní společnost, zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2014. Ten byl pro skupinu ve znamení úspěchu a dobrých finančních výsledků.

 

Hospodářský výsledek z běžné obchodní činnosti společnosti se zvýšil v porovnání s posledním čtvrtletím roku předchozího o 18,2 % na 260 milionů eur. Z pohledu výsledků za celý rok se zvýšil o pětinu na 1 086 milionů eur. K tomuto zvýšení významně přispěla eliminace provozních nákladů v Nizozemí a nižší náklady financování, dále také zlepšení výkonů v Netherlands Non-Life, Investment Management a NN Bank. Za poslední kvartál roku 2014 také vzrostl čistý výsledek skupiny, a to na 197 milionů eur, celoročně na 588 milionů eur.

Pro skupinu NN bude letošní rok významným milníkem. Pobočky v zemích, kde skupina působí, přejdou na nový obchodní název NN. V České republice dojde k rebrandingu společností ING Životní pojišťovna a ING Penzijní společnost na NN k datu 23. 3. 2015.  

Ke změně jména dochází v důsledku oddělení pojišťovací části ING od ING Group – skupina pojišťoven vytvořila základ pro vznik NN Group a ta minulý rok vstoupila na amsterdamskou burzu Euronext. Název NN je odkazem na původní označení firmy Nationale-Nederlanden, pod kterým společnost historicky působila a v roce 1992 i vstoupila na český trh jako první zahraniční pojišťovna.

O NN Group

NN Group působí v 18 zemích a má více než 12 000 zaměstnanců. Nabízí pojistné produkty, spoření na důchod, správu investic a bankovní služby soukromé i firemní klientele. Své produkty a služby nabízí prostřednictvím finančních agentů, makléřů, bank i přímé distribuce.

Zdroj: ING Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články