Postavení pojišťoven v 1. pololetí 2012: Pojišťovna ČS


			Postavení pojišťoven v 1. pololetí 2012: Pojišťovna ČS

Pojišťovna ČS provozuje smíšenou pojišťovací činnost s velmi malým podílem NŽP (1,5% po 1. pololetí 2012). Je členem skupiny VIG a jednou z nejvýznamnějších bankopojišťoven na našem pojistném trhu. Pojišťovna zaznamenala od roku 2009 ve svém postavení výraznou změnu. Postupně se posunula v celkovém pořadí pojišťoven ze 7. na 5. místo a tuto pozici stále drží. Mnohem významnější je však její postavení v ŽP. Přestože je v tuto chvíli „trojkou“, je pravděpodobně nejvážnějším kandidátem na budoucí ohrožení pozice lídra trhu.

Přestože se Pojišťovna ČS věnuje z podstatné části i jednorázům, jsou její výsledky v čase poměrně vyrovnané. Určitě to neovlivňují hodnoty za NŽP, jak ukazuje následující přehled.

Mnohem zajímavěji vypadá pohled na výsledky ŽP. Pojišťovna ČS má, podobně jako ostatní pojišťovny, vysoké zastoupení jednorázově placeného pojistného. V jejím případě se však tento poměr snižuje. Pojišťovna ČS ovšem posiluje výrazně v běžně placeném pojistném. Lze tedy předpokládat, že by svoji pozici udržela, nebo jen mírně oslabila v případě, kdyby v oblasti jednorázů došlo k dalším významným poklesům.

Pojišťovna ČS přišla v 1. čtvrtletí s novým produktem – pojištěním pohřbu. Umožňuje spořit a zhodnocovat prostředky určené pro zajištění pohřbu pojištěného. Ve 2. čtvrtletí pak klientům nabídla pojištění proti klíšťové encefalitidě a lymské borelióze. Pod svoji značkou FLEXI pak uvedla jednorázové ŽP FELXI PREMIUM s možností zhodnocení o 52% za deset let (4,27% p.a.).

Kateřina Lhotská

NESS Czech s.r.o.

Zdroj: NESS Czech s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články