Skupina Generali zvyšuje zisk o 40 %


			Skupina Generali zvyšuje zisk o 40 %

Skupina Assicurazioni Generali vykázala čistý zisk ve výši 1,6 mld. eur. Představuje to 40,4% nárůst oproti výsledkům za tři čtvrtletí loňského roku.
Celkové pojistné vzrostlo v průběhu prvních devíti měsíců roku o 0,6 % na 49 mld. eur. Pojistitel přičítá tento mírný růst náročnému makroekonomickému prostředí .
Podle Generali byl provozní výsledek majetkového pojištění 1,3 miliardy eur. Combined Ratio dosáhlo 95,1 %, a to navzdory dopadu pohledávek z katastrofických událostí, způsobených středoevropskými povodněmi v letošním roce. Pojistné v tomto segmentu zůstalo stabilní na úrovni 16,2 miliard eur.

Pozitivní trend v příjmech pojistného za neživotní pojištění byl způsoben především růstem zájmu o pojištění automobilů.

Generální ředitel skupiny Generali Mario Greco konstatoval: "Dochází k výraznému zlepšení naší kapitálové pozice. Solventnost je v současné době vyšší než 150 %. Jsme na dobré cestě s transformací naší skupiny . Nyní budeme pracovat s ještě větším důrazem na zlepšení ziskovosti "
Insurance Insight

Zdroj: Insurance Insight

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS