Skupina Triglav v 1. pololetí se ziskem 45,6 miliónu eur


			Skupina Triglav v 1. pololetí se ziskem 45,6 miliónu eur

Čistý zisk Skupiny Triglav za prvních šest měsíců letošního roku vzrostl v porovnáním s loňským pololetím o 10 %. Růst čistého zisku na 45,6 milionu eur je výsledkem implementace strategických směrnic zaměřených na klíčovou pojišťovací aktivitu, ziskovost a bezpečnost provozu. Mateřská společnost Triglav pojišťovny, Zavarovalnica Triglav, generovala čistý zisk 37,5 milionu eur, což znamená dokonce 50% nárůst.

Na hrubém předepsaném pojistném získala za první letošní pololetí Skupina Triglav 496,4 milionu eur. Oproti loňskému roku jde u tohoto ukazatele o 5% pokles. Zavarovalnica Triglav se podílela na hrubém předepsaném pojistném částkou 343,8 milionu eur, což znamená ve srovnání s uplynulým rokem 8% pokles. Nižší hodnoty hrubého předepsaného pojistného jsou důsledkem obtížných tržních podmínek, ekonomické krize, ale i strategického zaměření na ziskovost.

“Přes nepříznivý vývoj na kapitálových trzích dokazuje Skupina Triglav v letošním roce svou stabilitu a pokračuje v plnění svého dlouhodobého plánu. Ukazatel combined ratio dosáhl za celou Skupinu Triglav hodnoty 90,8 %, za Zavarovalnici Triglav pak 84,9 %. To jsou dobré výsledky,”  uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, která je členem Skupiny Triglav. „Vzhledem k prvním pozitivním signálům z ekonomiky věřím, že druhá polovina roku přinese ještě lepší výsledky, na kterých bude mít podíl i domácí Triglav pojišťovna,“ dodal Baný.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články