Swiss Re hlásí čistý zisk ve třetím čtvrtletí 1,3 mld. USD

Swiss Re hlásí čistý zisk ve výši 1,3 mld. USD ve třetím čtvrtletí roku 2011 (oproti 0,6 mld. USD o rok dříve). Všechny segmenty přispěly k těmto výsledkům, které byly kromě toho podpořeny nízkým počtem přírodních katastrof. Swiss Re zůstává na dobré cestě k dosažení svých cílů na léta 2011 až 2015.

Generální ředitel Stefan Lippe k tomu dodává: "Konzervativní manažerský přístup se ukazuje být velmi vhodný v době zvýšené volatility na finančních trzích."

Neživotní pojištění ohlásilo provozní zisk 1,0 miliardy USD (vs 1,1 miliardy USD). Předepsané pojistné se zvýšilo o 18,0 % a 13,1 % při konstantních směnných kurzech, což je odrazem úspěšné obnovy původního byznysu a zahájení nového v roce 2011, zejména v Asii.

Vzhledem ke zvýšené volatilitě na finančních trzích v důsledku ekonomické nejistoty bude Swiss Re i nadále udržovat konzervativní strategii pro správu aktiv.


Záplavy v Thajsku budou mít vážný dopad na průmyslové podniky, které vyrábějí v Thajsku. Vzhledem k tomu, že záplavy stále ještě trvají, není v současné době možné hodnotit škody a následky, plynoucí z přerušení dodavatelského řetězce. V důsledku toho není možné určit v tomto okamžiku spolehlivě skutečný odhad škod.

Swiss Re

Zdroj: Swiss Re

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS