Swiss Re hlásí čistý zisk ve třetím čtvrtletí 1,3 mld. USD


			Swiss Re hlásí čistý zisk ve třetím čtvrtletí 1,3 mld. USD

Swiss Re hlásí čistý zisk ve výši 1,3 mld. USD ve třetím čtvrtletí roku 2011 (oproti 0,6 mld. USD o rok dříve). Všechny segmenty přispěly k těmto výsledkům, které byly kromě toho podpořeny nízkým počtem přírodních katastrof. Swiss Re zůstává na dobré cestě k dosažení svých cílů na léta 2011 až 2015.

Generální ředitel Stefan Lippe k tomu dodává: "Konzervativní manažerský přístup se ukazuje být velmi vhodný v době zvýšené volatility na finančních trzích."

Neživotní pojištění ohlásilo provozní zisk 1,0 miliardy USD (vs 1,1 miliardy USD). Předepsané pojistné se zvýšilo o 18,0 % a 13,1 % při konstantních směnných kurzech, což je odrazem úspěšné obnovy původního byznysu a zahájení nového v roce 2011, zejména v Asii.

Vzhledem ke zvýšené volatilitě na finančních trzích v důsledku ekonomické nejistoty bude Swiss Re i nadále udržovat konzervativní strategii pro správu aktiv.


Záplavy v Thajsku budou mít vážný dopad na průmyslové podniky, které vyrábějí v Thajsku. Vzhledem k tomu, že záplavy stále ještě trvají, není v současné době možné hodnotit škody a následky, plynoucí z přerušení dodavatelského řetězce. V důsledku toho není možné určit v tomto okamžiku spolehlivě skutečný odhad škod.

Swiss Re

Zdroj: Swiss Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS