Třetí čtvrtletí 2015 ve složkách pojistných detektivů


			Třetí čtvrtletí 2015 ve složkách pojistných detektivů

Předposlední kvartál tohoto roku pojišťovny tradičně informovaly, kolik pojistných podvodů odhalily jejich detektivní vyšetřovací útvary. Čísla jdou opět do desítek milionů. Pojďme se podívat, kolik detektivové uchránili které pojišťovně.

Česká podnikatelská pojišťovna, (dále „ČPP“) odhalila za tři čtvrtletí roku 2015 pojistné podvody za 68,5 milionů korun. Podle počtu vedou tradičně podvody spojené s pojištěním vozidel. Z hlediska objemu finančních prostředků se jedná o oblast podnikatelského pojištění, majetkového pojištění a pojištění odpovědnosti. Za tři čtvrtletí 2015 prověřovali specialisté ČPP na 369 podezřelých případů. Ve 122 z nich bylo prokázáno podvodné jednání a pojistné plnění bylo zamítnuto.

Pojišťovna Kooperativa informovala, že za prvních devět měsíců její detektivové prověřovali 1400 pokusů o pojistný podvod. V celkem 516 případech se jim pojistný podvod podařilo prokázat. Celková uchráněná hodnota dosáhla výše 70,5 milionu Kč. Vloni to za stejné období bylo 1000 prošetřovaných případů, ve 195 případech detektivové prokázali pojistný podvod. Nejvíce případů bylo evidováno v Praze, středních Čechách a na severní Moravě.  

V Praze a na Jižní Moravě zaznamenala nárůst pojistných podvodů i pojišťovna Allianz. A to hned o 50% oproti loňskému roku. Od ledna do konce září 2015 prověřovali specialisté Allianz pojišťovny 2143 podezřelých případů a odhalili pojistné podvody za 207 milionů korun. Vloni tato částka za stejné období dosáhla 137 milionů korun. Detektivové Allianz tak zaznamenali v rámci odhalených podvodů sedmdesátimilionový nárůst.

V celkové uchráněné částce vedou ve třetím kvartálu detektivové České pojišťovny. Ti odhalili pojistné podvody za 360,9 milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o nepatrný pokles, nicméně dlouhodobým trendem je nárůst odhalování podvodné činnosti. Například od roku 2010 vzrostl objem odhalených pojistných podvodů o 184 milionů korun.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články