UNIQA pojišťovna v prvním pololetí vzrostla o pět procent


			UNIQA pojišťovna v prvním pololetí vzrostla o pět procent

UNIQA pojišťovna vykázala za prvních šest měsíců 2012 podle předběžných výsledků celkový růst předepsaného pojistného v metodice České asociace pojišťoven o 5,1 % na 2.739 miliardy korun. Neživotní segmenty přinesly meziročně o 5,5 % více, běžně placené životní pojištění o 5,0 % vyšší předepsané pojistné. Dynamika obou odvětví tak byla velmi vyrovnaná a UNIQA potvrdila svůj růstový potenciál.


Výsledek běžně placeného životního pojištění ve výši 581 milionů korun potvrdil znovu obchodní úspěch produktu Rizikové životní pojištění s dividendou, který si v květnu opět odnesl Bronzovou korunu 2012. Počet smluv životního pojištění vzrostl meziročně o 17, 2 %. Každý měsíc přibyde okolo 5.000 nových kontraktů.


Neživotní pojištění je i nadále stabilním pilířem růstu UNIQA pojišťovny. Za prvních šest měsíců bylo na pojistném předepsáno celkem 2,149 miliardy korun (meziročně + 5,5 %). Nejvyšší dynamiku vykázaly zejména zdravotní pojištění (+46 %), strojní pojištění (+ 44 %) a úrazové pojištění (+ 43 %). Ve všeobecně nepříznivě se vyvíjejícím segmentu povinného ručení vzrostl počet smluv UNIQA o 5,5 %.


Koncem června 2012 měla UNIQA celkem 664.972 smluv ve kmeni, což byl ve srovnání s loňským 1. pololetím nárůst o 6,2 %. Nejrychleji rostl kmen smluv životního pojištění.


Letošní mírnější aktivita přírodních živlů přispěla k nepatrnému zlepšení pojistně technického výsledku sledovaného období, který však bude korigován vlivem bouřek, vichřic a krupobití během července.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články