VIG Re: Zisk vzrostl o 28,6 procenta na 18,6 mil. eur


			VIG Re: Zisk vzrostl o 28,6 procenta na 18,6 mil. eur

Zajišťovna VIG Re ukončila obchodní rok 2010 s pozitivními výsledky. Zisk (před zdaněním) vzrostl o 28,6 procenta na 18,6 mil. eur. Objem pojistného VIG Re stoupl o 9,1 procenta na celkově 280,6 mil. EUR. Zhruba 77 procent pojistného připadlo na oblast majetkového/úrazového pojištění, 15 procent na segment zdravotního pojištění a 8 procent na životní pojištění.

„Zajišťovna VIG Re se velmi dobře rozvíjí i v náročném tržním prostředí“, uvádí Dr. Peter Hagen, generální ředitel VIG Re. „Výrazně jsme zvýšili naše pojistné a zisk (před zdaněním). Jasnými cíli našeho managementu jsou stálý rozvoj a dlouhodobá stabilita ve spojení s růstem zaměřeným na výnosy. Nabízíme našim cedentům a obchodním partnerům spolehlivost a odbornost.“

VIG Re dosáhla růst pojistného ve všech odvětvích, kromě toho se společnosti podařilo zvýšit počet cedentů o 25 procent. Zákazníkem zajišťovny VIG Re je již více než 100 společností.

V obchodním roce 2010 dokončila VIG Re převzetí 99,2 procenta podílů srbské zajišťovny Wiener Re. VIG Re touto koupí pokračuje v expanzi svých zajišťovacích aktivit ve střední a východní Evropě. Zajišťovna Wiener Re nabízí zajistné služby především v Srbsku, v Černé Hoře a Makedonii.

Zajišťovna VIG Re bude pokračovat v růstu i v roce 2011 a jako cíl si určila překonání hranice 300 milionů eur pojistného.

VIG Re

Zdroj: VIG Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS