Začátkem školního roku výrazně roste počet úrazů dětí


			Začátkem školního roku výrazně roste počet úrazů dětí

Pojišťovna České spořitelny pravidelně registruje zvýšený počet dětských úrazů začátkem školního roku. V loňském roce zaznamenala v měsících září a říjnu ve srovnání s prázdninami 25% nárůst dětských úrazů. Nejvyšší nárůst eviduje u dětí od 11 do 14 let – v této věkové kategorii loni narostl počet úrazů začátkem školního roku o 50 %. U dětí od 6 do 10 let pojišťovna zaznamenala naopak méně úrazů než o prázdninách. Mladší děti jsou totiž během školního roku více pod dohledem dospělých.

„Začátkem školního roku nejvíce roste úrazovost u dětí z druhého stupně základní školy ve věkové kategorii od 11 do 14 let,“ uvádí Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Vůbec nejčastější věk při úrazu je u dívek 11 a u chlapců 12 let.“ Nadále se zvyšuje počet úrazů dětí při sportech, které byly dříve považovány za rizikovější. „Přibývá počet úrazů například při jízdě na horském a trekovém kole v terénu nebo při pádu z koně. Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách a časté jsou také úrazy při pádu ze židle,“ dále uvádí Petr Kohoutek.

Počet úrazů na začátku školního roku i o prázdninách je u dívek a chlapců v kategoriích od 6 do 10 let a od 11 do 14 let téměř vyrovnaný, mírně vedou chlapci. Jiné je to u nejstarší věkové kategorie dětí od 15 do 18 let. V této skupině je u chlapců počet úrazů vůbec nejvyšší ze všech věkových kategorií, zatímco u dívek nejnižší, a to jak začátkem školního roku, tak i o prázdninách.

Nejrizikovější je kraj Jihočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský. Nejméně úrazů naopak hlásí klienti z Karlovarského kraje, Olomouce a Prahy, a to také v obou srovnávaných obdobích.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články