Zájem zákazníků o pojištění právní ochrany celosvětově roste


			Zájem zákazníků o pojištění právní ochrany celosvětově roste

Pojišťovny z celého světa, zabývající se pojištěním právní ochrany, se dnes  scházejí na 22. Kongresu RIAD – to je Mezinárodní asociace pojišťoven právní ochrany. Poprvé se tato konference koná ve východní Evropě – navíc právě v Praze. „Jsme velmi rádi, že jsme dostali příležitost tuto konferenci v Praze uspořádat,“ konstatovala Jitka Chizzola, která je předsedkyní představenstva pojišťovny právní ochrany skupiny DAS v České republice a členka představenstva RIAD.

„Zákazníci s vysokými požadavky pravděpodobně změní pravidla hry na trhu s právními službami. A pojišťovny právní ochrany mají nejlepší předpoklady vyhovět potřebám této nové generace internetově vyspělých, samostatných zákazníků,“ uvedla Marie-Emmanuelle Schiltzová, nově zvolená prezidentka asociace RIAD, jedna z  hostů kongresu. Připomněla, že objem pojistného ve srovnání s celým pojistným trhem dosahuje v průměru jen něco okolo 4 %, ale jeho význam je veliký. Pojišťovny právní ochrany poskytují své služby jak firmám, tak individuálním zákazníkům.

Profesor Richard Susskind zdůraznil, že celosvětový ekonomický pokles posiluje přání zákazníků zajistit si více právních služeb za nižší cenu a stále více vede ke zjištění, že mnohé pracovní postupy jsou neomluvitelně neefektivní. Dodal, že pokud pojišťovny právní ochrany mají chuť na změnu, lze si je skutečně představit v úloze řízení právního procesu. Podle Susskinda je svět práva stále složitější, což je způsobeno především novými technologiemi, které sebou přinášejí zcela nové právní problémy. To klade velké nároky i na související právní servis. „Ten je pro klienty bez pojištění velmi nákladný,“ shrnul Susskind.

 

Nová generace pojištění právních služeb

V této náročnější a cenově uvědomělejší atmosféře dokázaly pojišťovny právní ochrany rychle uvést na trh novou generaci právních služeb. „Naše inovace vycházejí od zákazníků. Když naši zákazníci zaznamenají mezery na trhu, vytvoříme flexibilní a transparentní řešení,“ vysvětlil Bas van Harten, ředitel právního odboru DAS Nizozemsko.

I když profesor Richard Susskind potvrzuje, že právnický svět se přizpůsobuje pomaleji než většina ostatních sektorů, pojišťovny právní ochrany vytvořily zeštíhlené řídící procesy. Inovativní pojišťovny standardizují a balíčkují nabízené služby, tak aby klienti obdrželi větší hodnotu. „Inteligentní právní produkty v oblasti pojištění právní ochrany pomáhají zlepšit dostupnost spravedlnosti,“ dodala Marie-Emmanuelle Schiltzová.

Dnešní zákazník nakupující právní služby vyžaduje zejména větší efektivitu a větší kontrolu nad svým případem.

 

Předplacené produkty

„Proto jsme vytvořili nové předplacené produkty jako další logický krok vedle stávajících pojistných řešení. Tyto předplacené produkty jsme určili pro konkrétní počet událostí – naši zákazníci velmi oceňují tuto transparentnost i to, že předem znají náklady spojené s jednotlivými fázemi právního procesu. Nabízíme také rostoucí počet řešení typu ‘vše pod jednou střechou’. Patří mezi ně základní notářské produkty, daňové poradenství a dokonce i zprostředkování rozvodu za paušální poplatek,“ vysvětlil Harten.

„Naší předností v oblasti standardních právních procesů je, že dokážeme nabídnout cenově výhodná řešení. Určité právní služby pojišťovny mohou být o 50 % levnější než u tradiční právní firmy, přičemž jsou přinejmenším stejné nebo dokonce vyšší kvality,“ uzavřel Bas van Harten.   

 

Bez právníků to nejde

„Bez právníků se v budoucnosti rozhodně neobejdeme,“ uvedla Jitka Chizzola a připomněla, že by bylo dobré, kdyby se v budoucnosti podařilo žít ve větší vzájemné vstřícnosti. Je smutné, že hodně právníků se v současné době věnuje malichernostem, protože se mezi sebou nedokážeme domluvit. "Kdybychom to dokázali, zbylo by nám víc času na skutečně důležité věci,“ uzavřela Chizzola.

22. Kongres RIAD se koná v Praze ve dnech 4. a 5. října 2012 a sejde se na něm přes 170 špičkových zástupců pojišťovacího a právního sektoru a rovněž akademičtí pracovníci, politici a zástupci spotřebitelů.  

Dagmar Šístková

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

nová

F.Jun,  25. 10. 2012

Pojištění právní ochrany Vám nabídne i
AXA ASSISTANCE
podívejte se na www.axa-assistance.cz
Všichni řidiči naší firmy již mají AXU
za 900 Kč na rok.To nemá konkurenci.
A to se nebavím o ostatním.

RSS