Zavarovalnica Triglav má nového strategického partnera


			Zavarovalnica Triglav má nového strategického partnera

Zavarovalnica Triglav, mateřská společnost Triglav pojišťovny a.s., v červnu podepsala předběžnou smlouvu o vstupu nového strategického partnera – investiční společnosti International Finance Corporation (IFC). Cílem transakce je získat prostředky na další plánovanou expanzi Skupiny Triglav na trhy mimo Slovinsko.


Společnosti Zavarovalnica Triglav a jí zřízená holdingová společnost Triglav INT začátkem června 2011 oficiálně navázaly spolupráci se společností International Finance Corporation (IFC). IFC nyní zahajuje proces detailního ohodnocení Triglav INT s následným vstupem do společnosti v pozici nového strategického partnera.


„Po skončení všech přípravných procesů hodlá IFC vložit do aktivit naší mateřské společnosti 25 milionů eur a získat až 20 % akcií. Primárním cílem plánované transakce je posílení pozice společnosti na stávajících trzích a zajištění finančních prostředků pro expanzi především na rumunský, bulharský a turecký trh,“ sdělil podrobnosti Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, a.s.

Potřebné dokumenty, mezi které se řadí smlouva o auditu a dohoda o mlčenlivosti, podepsali za společnost Zavarovalnica Triglav předseda představenstva Matjaž Rakovec a člen představenstva Igor Stebernak. Dokumenty opravňují společnost IFC k zahájení detailního auditu a ohodnocení společnosti, což jsou první kroky k následnému vstupu IFC.


Americká společnost International Finance Corporation se sídlem ve Washingtonu patří k významným investorům do soukromého sektoru na rozvíjejících se trzích (emerging markets). „Společně s IFC bude naším cílem upevnit pozici na stávajících trzích a postupně expandovat do dalších zajímavých regionů,“ uvedl k očekávanému partnerství Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS