Ženy a muži nemohou mít stejné podmínky pojištění, míní Svobodní


			Ženy a muži nemohou mít stejné podmínky pojištění, míní Svobodní

Svobodní se pustili do ministra financí Miroslava Kalouska /TOP09/. Důvod? Snaha zakázat rozlišování podle pohlaví v pojistných smlouvách. To nařídil Evropský soudní dvůr.

Kalouskovi se podařilo tuto změnu prosadit v parlamentu. Evropský soudní dvůr totiž toto rozlišování označil za diskriminaci. S tím ale nesouhlasí šéf pravicové Strany svobodných občanů.

"To, co dělá Evropská unie a ministr Kalousek, je antidiskriminace naruby. Pojištění je podnikání založené právě na tom, že u různých skupin lidí nastává pojistná událost s různým rizikem. Zákon, který ministr Kalousek ve sněmovně prosadil, zakazuje pojišťovnám nabízet slevy na základě toho, že někdo má vzhledem ke svému pohlaví nižší riziko," uvedl předseda Svobodných Petr Mach.

Česká vláda by podle něj měla trvat na výjimce z Listiny základních práv EU, kterou EU využívá jako argument k tlaku na ČR.

Tato listina je součástí Lisabonské smlouvy, proti které Svobodní protestovali. Klaus tuto smlouvu odmítal podepsat a nakonec tak učinil právě pod příslibem, že listina se nebude na ČR vztahovat.

"Svobodní vyzývají prezidenta republiky Václava Klause, příp. Miloše Zemana, aby změny zákona o pojištění nepodepisoval, protože Evropská rada slíbila České republice výjimku z uplatňování Listiny základních práv EU. Česká vláda a prezident by měli trvat na naplnění toho slibu," žádají svobodní.

EuroZprávy.cz

Zdroj: EuroZprávy.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články