Allianz Re představuje nový přístup k pojištění úrody


			Allianz Re představuje nový přístup k pojištění úrody
28.7.2011 Rizika

Zemědělský tým zajišťovny Allianz vytvořil nový způsob pojištění úrody, který dokáže lépe respektovat přírodní zdroje.

Ve spolupráci se softwarovou firmou Sarmap plánuje Allianz měřit růst biomasy a to na základě software, který využívá radar, snímá jeho prostřednictvím vzdálené informace, které dokáže nejen měřit, ale sledovat a vyhodnotit, takže předem zjistí potenciální výnosy v zemědělských oblastech.

Ve srovnání s technologii dálkového průzkumu, který využívá optické senzory, Allianz uvedl, že radarová technologie může převést satelitní snímky na konkerétní údaje, které budou mít významnou informační hodnotu, a to bez ohledu na počasí a denní dobu.

Tuto technologie bude využívat výhradně Allianz Re.

"Zabezpečení a zvyšování produkce potravin bude jedním z hlavních politických a sociálních otázek, kterým budeme čelit v blízké budoucnosti," říká Clemens von Weichs, generální ředitel Allianz Re a dodává: "Stejně jako v případě mnoha ekonomických problémů mohou pojišťovny působit jako garant stability a kontinuity."

"Můžeme doslova sledovat trávu růst," uvedl Thomas Heintz, agronom a ředitel pro zemědělství v Allianz Re.

"Pokud European Space Agency začne pracovat v roce 2013 a satelitní snímky budou k dispozici na internetu každý týden a zdarma, budeme mít tuto technologii na dosah ruky. Budeme mít možnost odhadnout potenciální výnosy na polích a sledovat, jak se vyvíjí v průběhu vegetačního období – to je základní předpoklad pro hrozící pojistná nebezpečí,"dodal. V případě ztrát může být software použit k určení podrobných příčin a dopadů škod.

Allianz Re

 

Zdroj: Allianz Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články