Allianz s Volkswagnem se rozhodli posílit IT bezpečnost německých firem

21.9.2015 Pojistný trh

Největší německá automobilka Volkswagen, se rozhodla za pomoci pojišťovací skupiny Allianz a dvou dalších partnerů bránit německé firmy před kybernetickými hrozbami. Vznikla tak organizace na podporu informovanosti a vylepšování bezpečnostních systémů firem.

Volkswagen AG se spojil s pojišťovnou Allianz SE, zdravotní společností Bayer AG a chemicko-zpracovatelskou společností BASF SE. Každá ze čtyř zmíněných společností vlastní 25% podíl akcií.

Nově vzniklá společnost bude sídlit v Berlíně a ponese název DCSO Deutsche Cyber-Sicherheitsorganisation GmbH. Tedy německá kyber-bezpečnostní organizace. Hlavním cílem DCSO bude podpora německých firem v oblasti jejich kybernetického zabezpečení.

Množství útoků na IT systémy německých společností neustále roste a je v zájmu německé ekonomiky se na tato nebezpečí připravit,“ komentoval Lesse Osteneck, tiskový mluvčí Volkswagen. „Bezpečnosti je nepostradatelná a to platí nejen pro Volkswagen, ale i pro všechny dnešní společnosti. Založením DCSO chceme zaplnit mezeru na současném trhu.


Čtěte také: Hackeři napadli lety z Varšavy, byl ovlivněn provoz i v Praze



CEO DCSO Martin Winterkorn uvedl, že IT bezpečnost se stává stále důležitější i pro výrobce automobilů, protože automobilový průmysl následuje světové trendy a snaží se vyrábět chytré „telefony na kolech“. Zmínil při té příležitosti letošní případ, kdy hackeři ve Spojených státech donutili automobilku Fiat Chrysler stáhnout 1,4 milionů automobilů na aktualizaci softwaru palubního počítače. Dva „útočníci“ se tehdy pomocí notebooku zmocnili jedoucího automobilu a převzali nad ním kontrolu. O případu se dočtete více zde.

V roce 2020 bude podle odhadů Volkswagenu v západní Evropě spojeno s internetem okolo 90% všech automobilů, což v kontextu současného množství kybernetických útoků v Německu vytváří jasný důvod vzniku takové firmy. Německé firmy zaznamenávají ztráty okolo 51 miliard euro vlivem kybernetických zločinů spáchaných na automobilech, na chemicko-farmaceutickém průmyslu a v oblasti IT.

DCSO má v plánu aktivně podporovat německé firmy ve zlepšování jejich bezpečností architektury a nabídnout jim své vysoce kvalitní služby k identifikaci kybernetických rizik a odrážení kyber-útoků. To bude zahrnovat jak systémy včasného upozornění, tak audity bezpečnosti firem. První služby by měla DCSO nabídnout na začátku roku 2016.

IT bezpečnost se snaží zlepšit i německá vláda v rámci svého „digitalizačního projektu“, jehož cílem je pokrýt celou zemi vysokorychlostním internetem do roku 2018 a podpořit tak digitalizaci průmyslu.

Zdroj: propertycasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články