Detailní pohled na pojištění olympijských her


			Detailní pohled na pojištění olympijských her
30.7.2012 Rizika

Olympijské hry představují pro pojišťovny velmi komplikované riziko. Existují speciální pojistné smlouvy, které zahrnují pojištění nejrůznějších možných rizik, mezi něž patří kromě zrušení her také teroristické útoky nebo kolaps veřejné dopravy. Ve smlouvách se pohybují nemalé finanční částky. Pojistitelů je pochopitelně víc, jedním ze spolupojistitelů olympijských her je i Munich Re.

Důležitou součástí pojištění je kromě nehod také pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění právní ochrany, osob i pojištění škod na majetku.

Největší strach mají organizátoři z teroristických útoků. Mají k tomu důvod: 7. července 2005 se odpálil v londýnském metru sebevražedný atentátník. 56 lidí zemřelo a stovky byly zraněny.

Největším rizikem bylo podle ředitele Munich Re Andrewa Duxburyho to, že se hry vůbec nebudou konat. Poptávka po pojištění tohoto rizika byla vysoká a dosahovala podle Duxburyho kolem čtyř miliard eur. Pokud by ovšem došlo na plnění, přišlo by to Munich Re jako soupojistitele na částku 350 miliónů eur!

Pojištění zahrnuje i případy, že dojde nejen k samotnému zrušení her, ale k posunutí termínu jejich konání, k přerušení nebo k předčasnému ukončení.

A kdo potřebuje takové pojištění?

Je to především The London Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games (LOCOG), pak The International Olympic Committee, nejrůznější sponzoři a další společnosti jako jsou cestovní kanceláře, prodejci letenek a hotelů stejně jako televizní stanice. V případě televizního vysílání jde o miliardové sumy. Příklad: televize NBC nakoupila práva na vysílání za částku dosahující 1,18 miliard dolarů.

A závěrem ještě upozornění: je pochopitelné, že londýnská doprava je v průběhu her neustále přetížená. Ale pokud jste pojištěni a přijedete pozdě na sportovní klání, na které jste si dlouho předem zaplatili lístky, pojistné plnění stejně nedostanete. Jednoduše proto, že právo na něj mají pouze sportovci a rozhodčí.

VersicherungJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články