Egap a české banky tratí kvůli Balli Steel  

4.8.2014 Rizika

Státní pojišťovna Egap a některé české banky zřejmě nalétly mezinárodnímu podvodu. Egap pojistil obchody s ocelí firmy Balli Steel Czech, což byla tuzemská pobočka mezinárodního konglomerátu Balli se sídlem v Londýně. Firma odkoupila od českých výrobců ocel za několik miliard korun. Nejméně první rok byly platby bez větších potíží. Koncem roku 2012 ale Balli Steel začala proplácet směnky se zpožděním a později neplatila vůbec.

Koncem roku 2012 ale Balli Steel směnky začala proplácet se zpožděním a později neplatila vůbec. „Pojistili jsme pouze menší část z pohledávek za Balli Steel,“ řekla mluvčí Egapu Hana Hikelová. Ztrátu vyčíslila na 450 milionů korun.

Na českou Balli Steel byl loni v březnu podán insolvenční návrh a krátce poté firma skončila v konkurzu. Pohledávky, hlavně úvěry na vývoz oceli, činí dohromady přes dvě miliardy korun. Částku 450 milionů korun podle LN už pojišťovna proplatila, takže se ztráta promítla do loňského hospodářského výsledku pojišťovny. Rok 2013 uzavřel Egap s rekordní ztrátou 992 milionů korun.

Týden.cz

Zdroj: lidovky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články