Hackeři ukradli údaje platebních karet hostů hotelů Donalda Trumpa


			Hackeři ukradli údaje platebních karet hostů hotelů Donalda Trumpa
7.10.2015 Rizika

Neznámí hackeři ukradli při útoku na platební systémy čísla platebních karet zákazníků sedmi mezinárodních hotelů amerického realitního magnáta a prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. V pondělí Trumpův hotelový řetězec oznámil, že útočníci měli přístup k důvěrným datům od loňského května, do letošního června. Tedy více, než rok.

Hlavním terčem útoku se staly hotely v New Yorku, Miami, Chicagu a Las Vegas. Rovněž na Havajských ostrovech a kanadském Torontu. Ukradeny ale nebyly pouze údaje o platebních kartách hotelových hostů, nýbrž i zákazníků hotelových restaurací a obchodů se suvenýry. Data ale údajně nebyla zneužita.

Vedení hotelu se domnívá, že za únik dat o platebních kartách, může malware a obávají se, že kromě čísla platební karty, mohou hackeři využít i datum vypršení platnosti karty a bezpečnostní kód.

Donald Trump je realitním magnátem, předsedou správní rady a prezidentem společnosti Trump Hotel Collection, v níž jsou v manažerských funkcích zaměstnáni jeho tři potomci. Trump se uchází o post amerického prezidenta a je v čele uchazečů o republikánskou nominaci.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články