Havárie vodovodního potrubí: v pražských Dejvicích je bez vody přes sto tisíc lidí


			Havárie vodovodního potrubí: v pražských Dejvicích je bez vody přes sto tisíc lidí
13.8.2014 Rizika

Havárie se stala na rohu ulic Gymnasijní a Evropská. Odstávka se dotkla lidí v Dejvicích, Vokovicích, Liboci a Bubenči. 

Od středečního rána je bez dodávky pitné vody 31 000 domácností v Praze 6. Dělníci problém řeší. Odstávka potrvá patrně do odpoledne. Sdělila to mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace Marcela Dvořáková. Příčinou je podle ní stáří vodovodu.

"V místě havárie došlo k prasknutí spoje, v daném místě se spojují dvě potrubí," uvedla mluvčí. Podle ní litinový řad pochází z roku 1972. "Pravděpodobnou příčinou je tedy únava materiálu a dynamické namáhání," doplnila.

Mluvčí městské části Adam Halmoši uvedl, že je ve středu kvůli havárii uzavřen úřad. "V omezeném provozu zůstává jen přízemí budovy úřadu, kde recepce, podatelna a odbor vyřizující občanské průkazy a cestovní doklady," řekl. Oprava podle něj potrvá do 15 hodin, provoz vodovodu by tak mohl být obnoven až v podvečer.

Nedaleko místa dnešní havárie se podobná nehoda stala loni v prosinci. Stavaři tehdy při opravě stropní desky ve stanici metra A Dejvická překopli vodovod před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí. Voda pak natekla do stanice metra, to se na 2,5 hodiny zastavilo. Oprava stropní desky, která už řadu měsíců blokuje dopravu na Evropské ulici, stále pokračuje. Nedávno byla dokončena rekonstrukce tramvajové tratě mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

lidovky .cz
Zdroj: lidovky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články