Hořelo v trezoru tiskárny peněz, škoda za 10 milionů


			Hořelo v trezoru tiskárny peněz, škoda za 10 milionů
28.11.2013 Rizika

Požár v trezoru Státní tiskárny cenin v centru Prahy vypukl ve středu v noci. Dva zaměstnanci se při hašení nadýchali kouře. Požár vznikl asi kvůli technické závadě. Vyplývá to z informací Hasičského záchranného sboru České republiky a mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové.

Hořet začalo po 22. hodině v budově v Růžové ulici (jde o budovu, v níž se tisknou české peníze - pozn.red.). Poplach spustila protipožární čidla v trezoru. Vzápětí se odtud začal valit hustý dým. Zaměstnanci se pustili do hašení. Dva z nich se při tom nadýchali zplodin a později je převezli záchranáři do nemocnice. Do sanitky šli po svých.

Přivolaní hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Použili jeden vodní proud a práškové hasicí přístroje. Zásah trval několik desítek minut, poté prostor odvětrali.

Podle zatím nepotvrzených informací nebyly zasaženy bankovky, ale kolky a další ceniny. Hodně údajně zachránil pohotový zásah zaměstnanců.

Oheň podle předběžného odhadu způsobil škodu za 10 milionů. Jako nejpravděpodobnějším důvodem požáru se jeví technická závada. Případem se zabývá kriminální policie.

(Poznámka redakce: Že by snad šlo o tzv. "horké pojistné plnění" - jak to nazývají likvidátoři pojišťoven??)

EuroZprávy

Zdroj: EuroZprávy

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články