Inženýři musí umět transformovat rizika do ekonomické řeči


			Inženýři musí umět transformovat rizika do ekonomické řeči
8.4.2011 Rizika

Posouzení rizika spočívá v rozboru všech činností firmy, obhlédnutí materiálových a energetických toků včetně zvážení, jak jsou jednotlivá místa chráněna. Taková je odpověď na požadavek slovenské legislativy, která ukládá makléři hodnotit riziko, i když nikdo vlastně neví, jak.

Na semináři společnosti Goldbaum to konstatoval PhD. Robert Poór, předseda představenstva Slovenské asociace rizikového managementu (SARM).

"Tak vzniká riziková zpráva pro upisovatele rizik. Zjednodušeně řečeno: inženýři transformují rizika pro upisovatele do ekonomické řeči," dodal Poór a zdůraznil, že nelze hodnotit riziko jen z pohledu pojišťovny, ale nutná je obhlídka upisovatele nebo rizikového manažera pojišťovny. Jedině tak se zjistí, kde jsou nejnebezpečnější místa. To je skutečná kvantifikace rizika, dodal.

Na Slovensku je 40 až 45 % pojistných událostí způsobeno elektrickým zkratem nebo jiskrou. Proto je nutné ptát se, zda se skutečně dělají povinné revize, zda jsou k dispozici záložní zdroje a poté zhodnotit pravděpodobnost toho, že dojde k pojistné události.

Je potřeba osvojit si metodu, jak analyzovat riziko, ocenit ho a to je cesta k pojistné smlouvě, uzavřel Robert Poór.

Sloveská asociace rizikového managementu vznikla 14. 7. 2005. Hlavním cílem je napomáhat uplatnění risk managementu na Slovensku a zprostředkovat výměnu informací o risk managementu mezi členy asociace.

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články