Isaac může přijít americké pojišťovny až na 7 miliard dolarů


			Isaac může přijít americké pojišťovny až na 7 miliard dolarů
30.8.2012 Rizika

Střed hurikánu Isaac se vyhnul New Orleansu v americkém státě Louisiana a zasáhl především řídce obydlené oblasti jižně od města, kde se vzedmutá mořská hladina přelila přes ochrannou hráz. Hlášeny jsou záplavy také západně od New Orleansu.

Jinak ale protipovodňové hráze kolem města opravené po hurikánu Katrina, který zpustošil město právě před sedmi lety, čelily živlům bez problémů.

Isaac se po vstupu nad pevninu zmírnil na tropickou bouři a bude dál slábnout, jak bude postupovat do vnitrozemí. Přesto ho ale stále provázejí vichry o rychlosti 95 kilometrů v hodině.

Ohromný systém se pohybuje rychlostí pouze osm kilometrů za hodinu, takže celá oblast kolem New Orleansu bude ještě poměrně dlouho čelit větru a především mohutnému dešti, který hrozí dalšími záplavami.

Ratingová agentura Fitch uvedla, že pojišťovny by měla být schopny poradit si se ztrátami z hurikánu Isaac, které se podle velmi časných odhadů mohou pohybovat od 300 milionů dolarů až do 7,5 miliard dolarů.

Pojišťovny State Farm a Allstate, které dohromady ovládají 39 procent pojištění nemovitostí ve třech nejvíce postižených státech (Louisiana, Mississippi a Alabama), budou pravděpodobně čelit největšímu náporu pojistných událostí.

propertycasualty360

Zdroj: Propertycasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články