Jedenáct let po 11. září: Hrozby přetrvávají


			Jedenáct let po 11. září: Hrozby přetrvávají
14.9.2012 Rizika

Riziko globálního terorismu se po smrti Usámy Bin Ládina nesnížilo. Přetrvává díky cyber terorismu , který se údajně stává novým nástrojem Al Kaidy. Potvrdili to odborníci na konferenci, kterou pořádal Risk Management Solutions (RMS) v červenci letošního roku v New Yorku.

"Významné hrozby v rámci modelování rizika terorismu přetrvávají," uvedla Claire Souch, viceprezidentka modelových řešení společnosti RMS, která se zabývá modelováním celosvětových rizik.

Rick Wesson, generální ředitel společnosti Support Inteligence LLC, popsal několik možných scénářů, v nichž se útoky uskutečňují prostřednictvím počítačových sítí. Tyto útoky by mohly ohrozit nejen samotné IT, ale mohly by být příčinou fyzických zranění.
Bylo prokázáno, že útoky na průmyslové objekty, veřejná zařízení a další významný software, používaný v průmyslu, jsou možné a dokážou způsobit významné pojistné škody, řekl Wesson. A co víc, existuje rostoucí trend v počtu takových útoků v průběhu posledních několika let, dodal.

V pozdější panelové diskusi byl Wesson požádán, aby uvedl příklady nejhorších scénářů, k nimž by mohlo dojít. Odpověděl, že má na mysli rakety země – vzduch, používané k útokům na letadla a na letecké kontrolní systémy.

Al-Kaida údajně zůstává i nadále hrozbou,  a to i přesto, že se potýká s překážkami, jako je nedávné úmrtí nejvyššího vedení. Neznamená to, že Al-Kaida v dohledné době skončí, protože ukazuje pozoruhodnou schopnost přerodit se a naučit se nové taktice, konstatoval Bruce Hoffman, profesor na univerzitě v Georgetownu.

"Potenciální hrozby zůstávají," řekl Hoffman a zdůraznil, že terorismus je třeba chápat jako trvalou součást 21. století.

Risk and Insurance

Zdroj: Risk and Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS