Jsou pojištěni čeští sportovci na OH v Soči?


			Jsou pojištěni čeští sportovci na OH v Soči?
29.1.2014 Rizika

Výpravu českých účastníků olympijských her v Soči pojistila ruská strana. Taková je povinnost organizátorů. Podrobnosti o pojistné smlouvě se získat nepodařilo, přestože jde paradoxně o nejnebezpečnější hry v historii. Naštěstí zřejmě pojistili sportovce na dobu trvání olympiády i jednotlivé sportovní svazy. Taková byla alespoň dohoda olympijského výboru s těmito svazy, uzavřená na podzim loňského roku. Našemu webu to potvrdil P. Kliment z Českého olympijského výboru.

Ne všechny oslovené sportovní svazy ale pojistily olympioniky hromadně – tak, jak bylo na podzim dohodnuto s Českým olympijským výborem.

Ukazuje se, že české hokejisty pro účast na OH v Soči skutečně pojistila hromadně Česká unie sportu, zatímco lyžaři se pojišťovali pouze jednotlivě. Také rychlobruslaři se podle našich informací pojišťovali jen z vlastní iniciativy – tedy jednotlivě. Prostřednictvím České unie sportu (ČUS) se hromadně pojistili ještě sáňkaři. Český olympijský výbor jim údajně přispívá na pojištění léčebných výloh částkou 78 Kč na den.

Podle informací ČUS jsou sportovci pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny, která v roce 2013 převzala toto pojištění od Kooperativy.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články