Kapitán Concordie stane před italským soudem


			Kapitán Concordie stane před italským soudem
9.7.2013 Rizika

V Itálii by měl začít proces s Franceskem Schettinem, kapitánem lodi Costa Concordia, při jejíž loňské havárii zahynulo 32 lidí. Očekává se, že při procesu bude vypovídat téměř 450 svědků. Schettino je podle státního zástupce odpovědný za několikanásobné zabití z nedbalosti a ublížení na zdraví a hrozí mu až 20 let vězení. První slyšení bude nejspíš ihned odloženo kvůli tomu, že v úterý se v Itálii koná stávka advokátů.

Luxusní výletní parník Costa Concordia ztroskotal 13. ledna 2012 u toskánského pobřeží. Na palubě bylo v době nehody více než 4200 lidí. Vyprošťování plavidla, které najelo na mělčinu a částečně se převrátilo, trvá dodnes. Costa Concordia stále leží na boku mimo přístav, protože odstranění vraku zaostává za plánem.

Kromě zabití z nedbalosti vyšetřovatelé kapitánovi přičítají i předčasné opuštění plavidla a chyby při jeho řízení. Právě on byl totiž údajně odpovědný za riskantní manévr poblíž pevniny, kvůli kterému loď narazila na útes a ztroskotala. Schettino, kterého bulvární média překřtila na Kapitán Zbabělec, se ale vždy hájil s tím, že žádnou chybu neudělal.

Obyvatelé ostrova stále čekají na odškodnění za škody, způsobené ztroskotáním. "Náš obraz byl mezinárodně poškozen a čísla, týkající se cestovního ruchu výrazně klesla," řekl starosta.

I když není jisté, že to může být právě vrak Concordie, který přitahuje k ostrůvku Giglio cestovatele. Je bohužel už v povaze lidské, že právě takové věci lidi nejvíc zajímají...

Bloomberg

Zdroj: Bloomberg

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články