Kolik stojí lékařské ošetření v Alpách?


			Kolik stojí lékařské ošetření v Alpách?
2.1.2013 Rizika

Riziko úrazu je v zimě daleko vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce bývá dost drahé. Pro lepší představu připravila ERV pojišťovna ceník nejčastějších lékařských zákroků, které Češi na lyžařské dovolené podstupují. Ceny v Rakousku, Itálii a Francii jsou srovnatelné.


ambulantní ošetření naražených zad

5 tis. Kč

200 eur

ambulantní ošetření zlomené ruky

(s následnou operací v ČR)

25 tis. Kč

1 tis. eur

operace natržených kolenních vazů

100-113 tis. Kč

4-4,5 tis. eur

operace komplikované nebo otevřené zlomeniny

cca 400 tis. Kč

cca 16 tis. eur

operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře

cca 500 tis. Kč

cca 20 tis. eur

převoz sanitkou do ČR

20-30 tis. Kč

cca 1 tis. eur

svoz vrtulníkem ze sjezdovky

50-75 tis. Kč

2-3 tis. eur

Zranění zahraničního lyžaře

500 tis.– 2,5 mil. Kč

20 – 100 tis. eur


I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost těch, kteří jedou do zahraničí bez cestovního pojištění a spoléhají na evropský průkaz zdravotního pojištění. „Ten jim ale náklady na případné ošetření nepokryje. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny Vlastimil Divoký.


Pojištění na den za cenu piva

ERV pojišťovna nabízí speciální pojištění pro lyžaře SkiLight. Pořídíte ho už od 25 ti korun za den. A to není víc, než zaplatíte za pivo na sjezdovce. U ERV najdete i speciální tarify pro rodiny s dětmi až do 18 ti let. Cestovní pojištění až pětičlenné rodiny na pět dní v Alpách vyjde na 730 Kč. „Každopádně bych doporučoval zvolit limity na léčení minimálně 2 miliony a nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu, to by mělo mít určitě limit alespoň jeden milion korun pro škodu na zdraví,“ doplňuje Vlastimil Divoký. Ojedinělé totiž nejsou ani případy, kdy český lyžař zaviní zranění zahraničního sjezdaře, a ten pak neváhá požadovat odškodné v řádech statisíců nebo i milionů korun.

ERV pojišťovna

Zdroj: ERV

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS