Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE


			Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE
22.6.2012 Rizika

Tento týden se UNIQA Group dohodla s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) o odkoupení minoritních podílů na dceřiných společnostech ve střední Evropě. EBRD dosud drží 20 procent v UNIQA Chorvatsko, 15 procent v UNIQA Maďarsko a 30,2, resp. 31,5 procenta v obou polských společnostech UNIQA. Transakce se uskuteční v horizontu několika týdnů. Smluvní strany se dohodly, že cenu zveřejňovat nebudou.


Současný krok zapadá do rámce opatření nové prorůstové strategie koncernu UNIQA, k níž mimo jiné patří zdvojnásobení počtu zákazníků na 15 milionů do roku 2020 a zvýšení výnosů skupiny až o 400 milionů EUR do roku 2015. UNIQA se hodlá přitom soustředit zejména na své hlavní trhy, jimiž jsou Rakousko a region střední a východní Evropy. V souladu s touto strategií už prodala svoji účast ve specializované německé pojišťovně Mannheimer.


Dlouhodobá spolupráce UNIQA s EBRD byla zaměřena na posílení aktivit UNIQA v regionu CEE a přinesla za bezmála 15 let své existence vynikající výsledky. EBRD byla menšinovým akcionářem rovněž v české UNIQA pojišťovně, a to v letech 1999 až 2007, kdy držela 16,67 procenta akcií. V létě 2007 koncern podíl na UNIQA pojišťovně od EBRD odkoupil.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články