Kriminalistům se podařilo rozkrýt rozsáhlou sérii pojistných podvodů


			Kriminalistům se podařilo rozkrýt rozsáhlou sérii pojistných podvodů
4.3.2014 Rizika

Po více jak rok a půl trvajícího rozsáhlého prověřování se kriminalistům podařilo odhalit několik desítek fingovaných pojistných událostí v Libereckém kraji, které se týkaly škod na majetku. Do pojistných podvodů byli zapleteni pracovníci jedné liberecké společnosti působící v odvětví pojišťovnictví, jejich klienti a také jeden bývalý pracovník uvedené společnosti.

Policie se případem zabývala už od poloviny roku 2012, kdy bylo podáno trestní oznámení o podezření ze spáchání pojistného podvodu. Trestní činnost spočívala v dokumentaci a nahlašování fingovaných pojistných událostí týkající se škod na majetku, případně v navyšování škody u reálných škodních událostí. Motivací k tomuto jednání byl pro bývalého zaměstnance společnosti neoprávněný zisk části vyplaceného pojistného plnění, které inkasoval jako odměnu za úspěšnou likvidaci nahlášených pojistných událostí a následné vyplacení pojistného plnění k nahlášeným pojistným událostem.

Zadržený bývalý pracovník se trestné činnosti dopouštěl nejprve jako zaměstnanec společnosti, ale páchal ji i nadále po svém propuštění prostřednictvím svých osobních vazeb a kontaktů na zaměstnance společnosti, kdy dva z nich byli policejním orgánem také obviněni.

Jednání obviněných bylo s to způsobit společnosti škodu za bezmála 6 miliónů korun, která byla z části vyplacena a z části  nevyplacena. Obviněným nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články