Krize eurozóny a globalizace jsou velkými riziky pro pojistný trh


			Krize eurozóny a globalizace jsou velkými riziky pro pojistný trh
5.9.2012 Rizika

Stále globalizovanější povaha obchodu a krize eurozóny – to jsou rizika, která představují velké nebezpečí pro firmy. Tvrdí to němečtí risk manažeři stejně jako jejich kolegové napříč Evropou.

Vyplývá to z výzkumu, který proběhl v komunitě risk manažerů a který se blíží k závěrečnému konci. Výsledky budou zveřejněny v říjnu.

Největší problémy, o nichž v rámci výzkumu hovořili němečtí risk manažeři, začínají inovacemi, jimiž pojišťovnictví prochází, až po ožehavé otázky, týkající se dodavatelských řetězců a počítačových rizik.

Skupina odborníků tvrdí, že pokud by měla být dlouhodobá recese důsledkem krize eurozóny, bylo by nutné přemýšlet o alternativních možnostech převodu rizik a o změnách v jejich řízení, které by risk manažerům pomohly ochránit jejich organizace.

„Povědomí o existujících rizicích jako důsledek globalizace roste, zejména od záplav a dalších přírodních katastrof v loňském roce,“ tvrdí Sabine Segor, která vede oddělení risk manažerů u Hugo Bosse a dodává: "Tyto události ukázaly, že to, co bylo kdysi považováno za ojedinělá rizika, může být ve skutečnosti vzájemně propojeno a že vzniklé ztráty mohou a také překračují ty nejhorší scénáře," uvedla.

Gregor Köhler, výkonný ředitel a prezident společnosti Pallas Versicherung, což je část chemického gigantu Bayer, zabývající se pojištěním, shrnul, že největším problémem, jemuž čelí německé a evropské společnosti, je krize eura - a to vzhledem k jeho možným vlivům na pojistný trh.

"Krize eurozóny představuje vážnou hrozbu pro společnosti v Evropě i po celém světě. V současné době má Německo dobré postavení, ale nebude to možné udržet navždy, nenajde-li se řešení krize," dodal.

Commercialriskeuropa.com

Zdroj: Commericalriskeurope.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS