Lloyd's: Za kybernetïcké útoky zaplatí společnosti ročně kolem 400 miliard dolarů


			Lloyd's: Za kybernetïcké útoky zaplatí společnosti ročně kolem 400 miliard dolarů
26.1.2015 Rizika

V minulém roce vydaly pojišťovny 2,5 miliard dolarů na pojištění proti hackerům útočícím na firmy.

Britská pojišťovací společnost Lloyd's se vyznačuje specializací na neznámá nebo vzácná rizika. Ale jeden zpočátku vzácný pojistný produkt se stal mnohem častějším než ostatní, a tím je krytí proti hackerským útokům. Inga Bealová, generální ředitelka Lloyd's, uvedla, že poptávka po kybernetickém pojištění v posledních letech výrazně vzrostla. V loňském roce stála pojistná ochrana společnosti celkem 2,5 miliardy dolarů.

Téma kybernetické ochrany bylo horkým tématem na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu, kde se setkali generální ředitelé i světoví vůdci. John Chambers, generální ředitel Cisco Systems předeslal, že rok 2015 bude na kybernetické útoky ještě horší.

Bealová řekla, že podle odhadů Lloyd's zaplatí společnosti za útoky až 400 miliard dolarů ročně, včetně samotného poškození a následného přerušení obchodního styku. Bealová, která se stala generální ředitelkou teprve před rokem, předpokládá, že společnosti mají pojištěný jen zlomek toho, o co celkem, vlivem hackerů, přijdou. A navíc, 90% z celkového kybernetického pojištění bylo nakoupeno americkými společnosti, přičemž ostatní jsou stále vystaveny riziku.

Zdroj: fortune.com

Autor: Lenka Kospertová

Zdroj: fortune.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články