Mistrovství světa ve fotbale je proti zrušení pojištěno na 1,25 miliardy dolarů


			Mistrovství světa ve fotbale je proti zrušení pojištěno na 1,25 miliardy dolarů
18.6.2014 Rizika

Právě probíhající mistrovství světa má být nesledovanější sportovní událostí historie. Předpokládá se, že v počtu diváků sledujících přenosy překoná i nedávno skončené zimní olympijské hry. 

Společnost  Beazley na základě svých  zkušeností a vyčíslila odhad výše pojistných  částek, na která  jsou s největší  pravděpodobností pojištěna rizika specifická pro sportovní událost takového rozsahu.

Na nejvyšší částku se odhaduje pojištění proti riziku zrušení. Předpokládaná  částka 1,25 miliardy dolarů by měla pokrýt riziko zrušení jednotlivých  zápasů i celého mistrovství. Důvodem zrušení, které mohou být v pojištění zahrnuty, jsou občanské nepokoje, kolaps dopravy, stávky zaměstnanců nebo dokonce šíření infekčního onemocnění. Pojistná částka by měla pokrýt všechny potencionální ztráty, od sponzorských smluv přes vysílací  práva až po vrácení jednotlivých vstupenek. Na podobnou částku se také odhaduje pojištění  proti teroristickému útoku -1,2 miliardy dolarů.

 

Pojištění  hráčů

Hráči jsou ohroženi především rizikem zranění, které může v nejhorším případě znamenat i konec kariéry. Jejich pojištění v rámci klubu bude nejspíše zahrnovat riziko zranění, ztrátu platu, pojištěna může být i cena za kterou byl hráč zakoupen. Předpokládá se, že každá z  fotbalových  hvězd, které se mistrovství světa účastní, je pojištěna na částku  minimálně 140 milionů dolarů.

Kromě zranění je na místě i pojištění proti únosu. Tímto rizikem mohou být ohroženy i rodiny hráčů. Předpokládá, se že většina slavných týmů je pro tento případ pojištěna ve výši alespoň  25 milionů dolarů.

 

Další  rizika

Stadiony a další stavby  jsou s největší pravděpodobností pojištěny na veškerá  rizika alespoň ve výši 500 milionů dolarů a na dalších 200 milionů pro případ pozdního dokončení.

Hotely a prodejci suvenýrů pak budou pro případ zrušení her pojištěny na částku  kolem 110 milionů dolarů.

Proti úniku dat budou pojištěny především společnosti, které zajišťují prodej vstupenek a mají tak přístup k citlivým informacím o platebních kartách a účtech svých zákazníků. Toto pojištění se odhaduje na částku  ve výši 100 milionů dolarů.

 

Mistrovství světa ve fotbale v číslech

Brazilská vláda vyčlenila pro toto mistrovství světa  11 miliard dolarů

Očekává se, že do Brazílie přicestuje více než 600 000 fanoušků fotbalu z celého světa

Předpokládaný zisk ze šampionátu je  27.7 milionů dolarů

Největší  vzdálenost  mezi stadiony, na kterých  zápasy mistrovství světa probíhají, je téměř  jako vzdálenost z Londýna do Moskvy

Má vzniknout více než  380 000 dočasných pracovních míst

 

Beazley 

Zdroj: Beazley

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články