Na ruském pojišťovacím trhu chybí kapacita, ceny jsou vysoké


			Na ruském pojišťovacím trhu chybí kapacita, ceny jsou vysoké
15.8.2012 Rizika

Ruský pojistný trh nedokáže nabídnout dostatečnou kapacitu na krytí takových rizik, jako je přerušení provozu v důsledku závažných a dlouhodobých omezení dodávky energie. Takový případ nastal, když vybuchla turbína v sibiřské vodní elektrárně v roce 2009. Stížnosti zájemců o uzavření pojistných smluv zazněly na výroční konferenci ruské asociace risk manažerů RusRisk.

Nikolaj Ivanov, náměstek ředitele odboru řízení rizik těžební společnosti Polyus řekl webovému portálu Commercial Risk Europe, že pojistné krytí kompenzuje pouze náklady na škody na majetku, ale ne ušlý zisk. "Pojištění přerušení provozu je velmi dobrý produkt, ale musí také krýt ztrátu na zisku  který společnost ztratila v důsledku výpadku elektrického proudu," řekl.


Prezident asociace Rus Risk Viktor Verešagin neočekává, že by ruské pojišťovny pomohly svým firemním klientům vypořádat se s novými výzvami, jako jsou rizika terorismu, selhání dodavatelských řetězců nebo přerušení provozu. "Ruské pojišťovny nemají dostatek potenciálu, aby se vyrovnaly s rozsáhlými riziky podnikání, kterým musíme čelit," konstatoval.

Petr Sudoplatov, makléř ze společnosti Willis byl rovněž kritický k ruskému pojistnému trhu. "Těžko můžeme zajistit pojistné krytí podle požadavků našich klientů," řekl a dodal: "V současné době se pojišťovny zdráhají poskytnout pojistné krytí a navíc se snaží zvyšovat ceny, což je jen těžko pochopitelné v případě zákazníků, kteří neměli v předchozím roce žádné ztráty."

Commercial Risk Europe

Zdroj: Commercial Risk Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS