Nemůžete na hokej? Příště zkuste lístky pojistit


			Nemůžete na hokej? Příště zkuste lístky pojistit
1.5.2015 Rizika

Mistrovství světa v hokeji je pro fanoušky vrcholem letošní sportovní sezony. Aby mohli v domácím prostředí sledovat zápasy české reprezentace, neváhají utratit tisícové částky. Jenže co dělat, když se před vytouženým zápasem vyskytne nečekaná událost, která majiteli vstupenek znemožní se na stadion vypravit? Ne každý narychlo sežene někoho, komu lístek věnuje nebo prodá. Řešením může být pojištění vstupenky.

 

Pojišťovna pak majiteli, který se akce nemůže zúčastnit, vyplatí cenu lístku. Další česká pojišťovna zase zavádí po dobu hokejového šampionátu speciální akci, kdy zdvojnásobuje pojistné plnění pro případ infarktu. A co jsou další pojistné kuriozity ve spojení s velkými sportovními akcemi? „Na českém trhu je pojištění vstupenek dostupné již přes šest let. Vztahuje na sportovní či kulturní akce, jako jsou koncerty či divadelní představení. V případě, že se majitel vstupenky nemůže akce z důvodů uvedených v pojistné smlouvě zúčastnit, pojišťovna mu vyplatí plnou cenu lístku. Službu nabízí Evropská pojišťovna a je možné sjednat si ji prostřednictvím prodejců vstupenek – Ticketstream, TicketPortal či Eventim. Cena pojištění se odvíjí od hodnoty zakoupené vstupenky, ale pohybuje se většinou v řádech desetikorun. Zařídit si toto pojištění se vyplatí především při koupi lístku na akci, která se koná až za delší dobu od koupě vstupenek,“ říká Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust a odborník na pojištění.

Zranění, stěhování či neúčast známých

Pojišťovna vyplácí plnou cenu vstupenky, a to až do výše 50 tisíc korun, pokud se akce majitel lístku nezúčastní například kvůli zranění sebe nebo někoho z blízkých, úmrtí v rodině, poškození bydliště těsně před konáním akce, přestěhování za novou prací do více než 100 kilometrů od místa konání akce či kvůli zdravotním komplikacím při těhotenství. Důvodem může být i to, že se akce nezúčastní kvůli výše uvedeným potížím známí, se kterými majitel lístků vstupenky společně koupil.

Aby pojišťovna ověřila, že má majitel na náhradu nárok, potřebuje například lékařské potvrzení o zdravotní indispozici či úřední záznam třeba o poškození bytu. Pojištěnec musí také dodat nepoužitý originál vstupenky.  Lístky lze pojistit do druhého dne od jejich zakoupení. Pojištění se logicky vztahuje jen na původní cenu vstupenky. Pokud by si někdo koupil lístek od překupníka za několikanásobnou cenu, u pojišťovny už nepochodí.

 

Zdroj: Dušan Šídlo

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články