Nepokoje v Egyptě vedou k přemýšlení o řízení rizik


			Nepokoje v Egyptě vedou k přemýšlení o řízení rizik
2.2.2011 Rizika

Politické nepokoje v Egyptě jsou příčinou toho, že mnoho firem začalo přemýšlet o tom, jak ošetřit hrozící rizika. Uvedla to společnost Marsh.

Firmy, které podnikají v zemích, kde nastaly politické nepokoje, čelí ztrátám, způsobeným takovými riziky, jako je přerušení podnikání, krádeže, poškození majetku nebo ohrožení zakázek na nákup nebo dodávek. Mezi další hrozby patří opožděné platby nebo nutnost evakuovat zaměstnance.

Evan Freely, který se zabývá ve společnosti Marsh politickými riziky a úvěrováním, uvedl: "Už jsme viděli společnosti ze všech odvětví průmyslu, postižené politickým násilím v Egyptě včetně těch, které dodávají ropu a zemní plyn, působí v pohostinství i v sektoru realit stejně jako firmy, zabývající se profesionálními službami firmám i finanční insituce. Postižené společnosti by již měly začít shromažďovat doklady a informace k tomu, aby byly připraveny nárokovat náhradu způsobených škod."

Dodal, že firmy v těchto oblastech musí přehodnotit přiměřenost svých strategií pro řízení rizik. Společnosti potřebují mít konkrétní plány, jak ochránit své kolegy i strategická aktiva, "dodal.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články