Nová kniha o kybernetické kriminalitě od profesora Smejkala


			Nová kniha o kybernetické kriminalitě od profesora Smejkala
14.7.2015 Rizika

Na trh přišla nová kniha týkající se kriminality na internetu a v digitálním světě vůbec. Jejím autorem je Prof. Ing. Vladimir Smejkal, CSc., LL .M., jeden ze zakladatelů odvětví práva IT v ČR a přední odborník na počítačovou kriminalitu.

Kniha představuje obsáhle dílo, v němž Prof. Vladimir Smejkal shrnul svoje dlouholeté působení na odborné scéně, jež aplikoval na současný výskyt nejrůznějších forem trestné činnosti související s počítači a počítačovými sítěmi. Kniha je rozdělena do čtyř obsáhlých kapitol a obsahuje na dnešní zvyklosti extrémní množství originálních, koncepčně utříděných a zpracovaných informací a poznatků autora na vysoké vědecké úrovni. Toto by nebylo, vzhledem ke známe erudici Vladimira Smejkala, ani tak překvapivé. Překvapující ale je, že i přes odborný vyklad je napsaná srozumitelně a přístupně všem potenciálním čtenářům, kterými by měli byt nejen manažeři IS/IT a odbornici na počítačovou bezpečnost, ale také právníci – od advokátů a podnikových právníků až po soudce.

Je ideálním zdrojem informací pro výuku v oblasti informačních technologií, ale i práva či managementu.

A jaké je hlavní poslání knihy? V závěru prof. Smejkal říká: „Čím více věcí bude připojeno k internetu (stane se součástí kyberprostoru), s tím větším rizikem zneužití musíme počítat“, s čímž nelze než plně souhlasit. Proto je také třeba zaměřit se především na prevenci v podobě budování zabezpečených informačních systémů, než následně stíhat pachatele, v kyberprostoru tak obtížně vypátratelné.

Knihu můžete zakoupit například zde za cenu 586 Kč. 

Zdroj: Pojistný obzor

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články