Diskuze: Nové životní pojištění Kooperativy: Harmonie a Perspektiva

pojištění (Mořkovská, 30.4.2010, 19:13)
Dobrý den,chtěla  bych si uzavřít Harmonii a  3 děti k  tomu.Chci se zeptat jestli se tu zkoumá zdravotní dotazník.Jsou nemocné.Děkuji
Nesmyslné statistiky, které jen straší lidi (Pavel Ronovský - Top-Pojištění, 30.4.2010, 00:16)
Klobouk dolů před pracovníky PR agentury TriStar promotion. Udělat takovou mediální kauzu z úplného právního nesmyslu je skutečně kumšt.

1. Proč tato společnost nikde neuvádí celkové množství svých zákazníků a velikost statistického vzorku ze kterého vychází při svých nařčeních pojišťoven z plošného krácení škod?

2. Proč pouze mediálně straší normální lidi a nesměruje své žaloby přímo na jednotlivé pojišťovny, tak jak ji umožňuje zákon?

3. Proč po mém neutrálním komentáři reaguje Nehodová služba velmi agresivními a osobními útoky, na které nemá smysl ani reagovat?

4. Proč neuvede za co jí pojišťovny krátí nejvíce pojistné plnění, např. za předražené odtahy či půjčovné vozidel?

5. Proč na svých stránkách tvrdí, že poskytuje své služby bezplatně, i když to není pravda. Tyto náklady se totiž právě snaží vymáhat po pojišťovnách.

6. A co absurdní věta "Díky naš
Povinné ručení (Václav Vorel, 21.4.2010, 18:49)
Dobrý den, pokud potřebujete zjistit nejlevnějši povinné ručení tak to můžete zde http://jdem.cz/ee4s3 nebo http://opq.cz/113 a v neposlední řadě zde  http://www.ipojisteni.cz/porovnani-povinne-ruceni/?a_aid=4af29f657415f&a_bid=adrian   vše je zcela zdarma a tím že vyplníte se k ničemu nezavazujete, zjistíte pouze informace, které povinné ručení je nejlepší přímo pro vása následně je možnost pořízení. Výhody této metody jsou určité slevy, které dosahují až výše 70 %. Děkujeme
Sazebník pro jednotlivce (, 16.4.2010, 15:12)
Dobrý den,

sazebník pro jednotlivce získáte přímo v pojišťovně Wüstenrot, www.wuestenrot.cz.
Vítěz (, 16.4.2010, 15:09)
Vítěz je vyhlášen, podívejte se zde:
http://www.opojisteni.cz/souteze/celorocni-soutez/probehle-souteze/brezen/
Vzduchotechnika (, 16.4.2010, 15:04)
Vážený pane Ježku,

ke zveřejněním fotogafií dojde v nejbližší době, redakci oPojištění.cz se podařilo ony fotografie získat. Sledujte i nadále oPojištění.cz!
Vítěz? (Evik10, 15.4.2010, 22:23)
Dobrý den, kdy vyhlásite vítěze této soutěže? Netrpělivě čekáme
Kde máte sazebník pojištění pro jednotlivce?
Stanovisko k zavádějícím informacím pojišťovny AXA (JUDr. Jaroslav Janoušek, 5.4.2010, 09:02)
V roce 2008 po zveřejnění Nálezu ÚS 2221/07 začala histerie na pojišťovnách. Okamžitě svolali poradu na ČKP s cílem napadnou Nález.Pochopili, že to není tak jednoduché a vytvořili paskvil na obhajobu stálého uplatňování amortizace. A to přesto, že ČKP spočítalo kdy při navýšení sazeb pojištění o 247 Kč není nutné amortizovat. Žádná pojišťovna nesouhlasila!! Proč? proč pojišťovny stále uplatňují princip kolektivní viny a ne jak v zahraničí dle individuelního přístupu podle zaviněných nehod? JEN PRO ZISKY A PLATY VEDENÍ!!!
Konečně (Karel Ježek, 2.4.2010, 11:37)
Konečně se někdo vyjádřil k problému, o kterém přemýšlím už léta, kdykoliv se podívám na ony mřížky, které pomyslně okrývají důmyslné přístroje na čištění a rozvod či regulaci vzduchu. To, že nefungují, vím, ale že škodí, to stojí za důkladný rozbor! Kéž by někido několik takových semenišť rozebral a nafotil a uveřejnil!
pojišťovny krátí (Pomoc poškozeným, 17.3.2010, 09:19)
Že pojišťovny často neoprávněně poškozené krátí je prostě fakt. Že každá pojišťovna jinou měrou je taky fakt, jelikož likvidátoři musí postupovat podle interních předpisů, které má každá pojišťovna jiné. Že se na pojišťovnách snaží parazitovat zejména autopůjčovny, je věc druhá. Ať nám spíš pan ředitel Axy napíše procentuální úspěšnost Axy v soudních sporech o pojistné plnění. To bude mít mnohem vyšší vypovídací hodnotu o oprávněnosti krácení plnění...
Pomoc poškozeným o.s.
Pozor (Luck, 16.3.2010, 00:01)
Dejte radší od pojišťovny ruce pryč nebo dopadnete stejně jako já, budete nakonec stíhani pro spolčení z rozkradení pojišťovny....a vedení krade vesele dál!!!!
Povinné ručení (Petr Vondrys , 19.5.2010, 21:02)
Dobrý den,
Našel jsem výborný odkaz na porovnání povinného ručení pro jakýkoliv vůz. Stačí jen doplnit požadující údaje. Najde Vám to nabídku několika pojišťoven a Vy si můžete vybrat tu nejvýhodnější pro Váš vůz (slevy až 70%). Samozřejmě neni problém doplnění jen z informačních důvodů, porovnání je zcela zdarma a vyplněním se nikomu navážete.
http://opq.cz/116 nebo
http://jdem.cz/efbn4
Děkuji a pěkný den!
soutěž (Hela45, 8.3.2010, 21:12)
a kam se má odpovídat? :)
Odpovědi (oPojištění.cz, 10.3.2010, 13:32)
Odpovědní formulář se objeví pod soutěžními otázkami ihned po Vašem přihlášení.

Pokud se tedy přihlásíte na stránkách oPojištění.cz, vraťte se zpět k soutěži: http://www.opojisteni.cz/souteze/celorocni-soutez/brezen/, pod článkem se objeví formulář, na základě kterého můžete poslat svojí odpověď.
AXA *censored* (kocourek, 5.3.2010, 17:00)
AXA je zrovna ta pojišťovna, na kterou bych jako poškozený nechtěl narazit. Kolega byl v létě nabourán autem pojištěným u AXY a dodnes nemá škodu uhrazenou. Viníkovi je to jedno a AXA dělá všechno proto, aby nemusela plnit. Takže pojišťovnám jako je AXA, Podnikatelská (ČPP), Triglav a jim podobným by měla ČNB odebrat licenci. Chudáci ti, co jsou ne vlastní vinou nabouráni a viníci jsou pojištěni u výše zmiňovaných *censored*-pojišťoven.
blabla (jojinka115, 2.2.2010, 18:34)
myslím že je to doc inteligentní muž
Prosba (Karel Ježek, 20.1.2010, 09:43)
Vážený pane Síkoro,
jsem již starý muž, bude mi sedmdesát. Je vůbec možné se v tomto věku pojistit na život? Myslím si, že mě už žádná pojišťovna nepopjistí. Co mám tedy udělat?
Děkuji za odpověď.
Karel Ježek
životní pojištění (Sebastian Jágr, 10.8.2010, 15:40)
Pane Ježku,
životní pojištění lze sjednat i pro Vás, avšak jedná se o jednorázově placené ŽP. Pokud máte zájem o konkrétní informace, neváhejte mne kontaktovat na sebastian.jagr@gmail.com
Penzijní připojištění (Komorous Pavel, 18.1.2010, 21:58)
Zajímalo by mne, kdo z prodejců penzijního připojištění informuje klienty plně o zákonu 42/1994Sb.O penzijním připojištění se státním příspěvkem ? Spoříte si na důchod někam, kde nevíte co, (jestli vůbec) na konci dostanete, nevíte, jaký bude Váš důchod ze spoření a státní příspěvek ?? Evropská rarita. A obávám se, že ČR není zrovna evropským lídrem v nových trendech sociální politiky, takže... A jestlipak klienti fondů vědí, že se jedná o akciovky, které mohou ( a také se tak již stalo) zkrachovat ? Státní garance ?? Pouze morální...
Flexi ? (rezek jan, 18.1.2010, 21:51)
Zkoušel již někdo dávat peníze pod polštář a zřídit si samostatně úrazové pojištění ?? Je to efektivnější než FLEXI !
Důchody _ (koblížek, 11.1.2010, 14:15)
To je ten krok vpřed ...........
ukončení smlouvy v prvních dvou letech (František Vlach, 11.1.2010, 13:24)
zajímalo by mne, jak je to v případě , že klient vypoví smlouvu v prních dvou letech, jak to bude s odbytným, poř. s dluhem na smlouvě.
Ukončení Flexi v 2 roce (Boček, 1.4.2010, 19:33)
Odpověď  najdete ve Finančním poradci Březen 3 v článku Davida Vondráka na straně 26 a 27.Budete v šoku,stejně jako já a  poslední iluze o " výborném pojištění"   vás přejdou.Samozřejmě to platí o podobných pojištění stejně,pokud je předčasně ukončíte.Klienti by měli tuto skutečnost znát předem.Já se přiznám,že jsem to nevěděl.Takže ne nulová kapitálová hodnota,jak vyplývá ze simulace ,ale dluh jako Brno, pokud máte nastaveno rizikové pojištění na 70 procent z platby.
PRYČ se zp média (Jana Němcová, 6.1.2010, 10:12)
Založila jsem KNIHU NÁVŠTĚV kam můžete napsat své stížnosti na tuto pojišťovnu a ve vší slušnosti nešetřete slova až v knize bude dost zajímavých stížností tak odkaz na tuto knihu pošlu paní ředitelce z ministerstva třeba to pomůže nám všem v jednání o odstoupení od této strašné pojišťovny

PS: POŠLETE PROSÍM TUTO KNIHU VŠEM ZNÁMÝM CO MAJÍ CO NAPSAT DO TÉTO KNIHY ČÍM VÍCE NÁS BUDE TÍM LÉPE DĚKUJI VŠEM

http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=485958&pid=&hid=f6vmd84eu6t89i8dadab5jarcb3s52
Zpoždění minimálně 15let (Sojka, 4.1.2010, 13:03)
Důchodová reforma měla proběhnout již dávno, ale páni politici dobře ví, že ten kdo do tohoto vstoupí (míněno stranu), tak na scéně skončil. Pěkně pomaloučku nechat vše promrhat a v tichosti odejít - tak si to asi představují. Úsměvné je ovšem, že důchodci mohou již pracovat bez omezení, když dnes po 50 již místo neseženete. Chtělo by to k reformě přistoupit radikálně a to hned, ale ono se asi čeká, jak se vše podaří patřičně vylobovat. Já osobně se za dnešní situace důchodu přímo děsím když si uvědomím, že mi životní úroveň klesne o min. 50%.  Sojka
Kdy už se pojišťovnám otevřou oči ?? (Kamil Liška, 4.1.2010, 10:54)
Se zájmem jsem si přečetl slova pana Špirakuse. Tento pán má velikou pravdu a ví o čem mluví. Já pracoval pro pojišťovnu řadu let, a jen z důvodu arogantního přístupu ze strany pojišťovny jsem tuto činnost ukončil. Arogance s jakou k nám bylo přistupováno, nesmyslné plány a dokonce zadržování provizí a neustálá šikana - takto se pojišťovny chovají k lidem, kteří je de facto živí. Že by se v tomto něco změnilo, tak to jste bohužel pane Špirakus asi dost naivní - přesto Vám fandím.
K. Liška
prosím o radu (jurakoviczdenka@seznam.cz, 11.12.2009, 11:37)
Taky jsem naletěla a zaregistrovala jsem se u pojišťovny Media. Teď mě a ani moje děti nemůže lékař ošetřit, protože s ní nemá smlouvu. V rodině je těhotná dcera a druhá je astmatička. Chtěla bych se připojit a podat také hramadnou žalobu. Jsem bezradná. Prosím, co mám dělat???? Už mám hodně kontaktů na lidičky, co také tomuto špinavému podvodu naletěli. Jsem na tomto čísle: 739 865 256. Všem co se mi nějak ozvou moc děkuji!!!!
Pryč se ZP MéDIA (jana Němcová, 6.1.2010, 10:12)
Založila jsem KNIHU NÁVŠTĚV kam můžete napsat své stížnosti na tuto pojišťovnu a ve vší slušnosti nešetřete slova až v knize bude dost zajímavých stížností tak odkaz na tuto knihu pošlu paní ředitelce z ministerstva třeba to pomůže nám všem v jednání o odstoupení od této strašné pojišťovny

PS: POŠLETE PROSÍM TUTO KNIHU VŠEM ZNÁMÝM CO MAJÍ CO NAPSAT DO TÉTO KNIHY ČÍM VÍCE NÁS BUDE TÍM LÉPE DĚKUJI VŠEM

http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=485958&pid=&hid=f6vmd84eu6t89i8dadab5jarcb3s52
40/2009 Sb. (v, 10.12.2009, 06:06)
Pojistný podvod je § 210, nikoliv 208.
Pojistný podvod (redakce, 10.12.2009, 09:45)
Redakce děkuje za upozornění, pojistné podvody se v novém trestním zákoníku opravdu řeší v paragrafu 210. Omlouváme se za chybnou informaci,

redakce
good (václav šafář ml., 9.12.2009, 15:00)
dobrý.......................................................................................................................................................................................................................................................................................čau
dobrý... (václav šafář ml., 9.12.2009, 14:56)
je to velká náhoda že jste zrovna vy vyhrál tu dovolenou z 1700 účastníků ale je to dobrý protože ste si tam užily

václav šafář ml.  ledvice...
tak jsem si k nim volala s tim ze me lekar bud neveme nebo ze chce po me uhradit ruzne veci tak jsem jim to rikala na infolince ale oni ze s temito lekari maji smlouvu nebo ze souhlasi ze VZP vse uhradi ale kazdy mi rika ze s nimi nema smlouvu....je to vse na hovno i celej tento stat uz aby byl pristi rok a ja to mohla ukoncit....jen podvody a dalsi podvody a stat sedi se zalozenyma rukama a nic s tim neudela
takový blbosti (Visitor, 8.12.2009, 14:24)
To jsou takový blbosti, to je strašný, NEJSOU opravdu vědecké studie o tom, že by člověk měl na přírodu tak značný vliv, podle pořádných studií (ne podle těch cárů papíru, kterýma se tam ohánějí ti papaláši) má člověk na starosti pouze 2% CO2 emisí za rok, zbytek je příroda. Asi nikdo z nich ještě neslyšel o fotosyntéze a dalších přírodních procesech, natož o Solárním oteplování, to je pro ně moc složité.
To akorát zas půjdou miliardy euro na blbosti, a budou chybět někde jinde. Beztak si jen někdo namastí kapsu...z našich (českých, evropských) daní a plateb...
"To je hnus, velebnosti...."
Místo služby pouhý byznys /2 (M.Polák, 3.12.2009, 09:54)
Tento bezohledný byznys si nebere žádné servítky. Informovat by se paní Siberová měla na poštách, v bankách a st. spořitelnách, jaký následný servis poskytují klientům v oblasti pojištění. Tady je totiž ten zakopaný pes. Každý, kdo sjednává pojištění by měl mít vlastni licenci, a různé PPZ, nevýhradní agenty a pod. zákonem zrušit - to je podle mě ten pravý lék a tyto nešvary.
M. Polák
Místo služby pouhý byznys /1 (M.Polák, 3.12.2009, 09:52)
Vážená paní Silberová by nejspíš měla navštívit oblast tzv. pseudozprostředkovatelů (pošty a jejich doručovatelky, pobočky na stavebních spořitelnách a bankách) a určitě by nevycházela z údivu-zde by stačilo jen pár otázek (co je to kapitálová hodnota, co je odbytné, co je to rizikové pojistné, kdy se dá smlouva redukovat atd. St. spořitelny a hypoteční banky drze vnutí svým klientům pojištění o kterém více méně nic neví, a o následném servisu raději polmčet. Jakým způsobem jsou agenti nuceni pojišťovnami k uzavírání smluv ŽP, tak to je kapitola sama pro sebe. Nekompromisní nátlak za použití výhůžek a sankcí, pokud nesjedná agent počet smluv podle představ pojišťoven. Zde se potom agenti snaží plnit jakkoli i za cenu toho, že klientovi nesdělí úplnou pravdu.
Ne chaos, ale porušování zákona? (Redakce, 1.12.2009, 14:50)
Komentář byl předán ČNB, její reakce na něj bude zveřejněna.

Redakce
Ne chaos, ale porušování zákona? (Martin Polák, 1.12.2009, 15:56)
Že by se ledy pohnuly?? Tak tedy pro úplnost- tohle se týká hlavně Jižní Moravy a to Brno město a Brno venkov. Moje informace jsou přímo od zdroje, mám totiž dvě známé a obě pracují jako poštovní doručovatelky.
M.Polák
Ne chaos, ale porušování zákona 2! (Martin Polák, 1.12.2009, 10:13)
Vzhledem k tomu, že je zde prostor dost omezený na pohých 1000znaků, pokračuji zde: Vážená ČNB, kde je Váš dohled nad pojistným trhem, a jak vlastě funguje?? Při troše dobré vůle by jste jistě našli způsob, jak se tomuto šlendriánu dostat na kobylku. Víte vůbec co se Vám děje pod okny? Při mém nedávném telefonátu, kde jsem tento stav konzultoval s jedním pracovníkem ČNB mi bylo sděleno, ať jim doručím nějaké materiály, které by toto dokazovali. Úžasné, a na co tedy v ČNB vlastně jste?
M Polák
Ne chaos, ale porušování zákona ! (Martin Polák, 1.12.2009, 09:31)
Pojistný trh v oblasti životního pojištění se zvrhnul do nevídané dimenze. Životky nabízejí a prodávají dokonce pošťačky. Doručovatelky jsou svými nadřízenými nuceny nabízet životní pojištění a to dokonce tak, že jsou sankcionovány snížením platů a dokonce i výhrůžkami, že budou propuštěny pro neplnění si svých pracovních povinností(i když tohle mezi jejich pracovní povinnosti nepatří, ale on by se nějaký ten důvod našel a nebo vymyslel, že). Absurdní na tom je ale fakt, že jsou svými nadřízenými nuceny porušovat zákon. Nemají žáné školení a ani registrace, a přesto vyplňují s klienty v terénu návrhy pojistných smluv včetně zdravotních dotazníků, ale pozor, tam kde se uvádí data zprostředkovatele, tak toto nechávají prázdné - toto si doplní např. vedoucí pošty(ta zřejmě registraci má) a potom hezky doručovatelka trajdá zpět za klientem, kde mu předá již kompletní návrh smlouvy. Vážená
Nová zdravotní pojišťovna Média (Redakce oPojištění.cz, 13.11.2009, 15:34)
Vážení čtenáři, při volbě zdravotní pojišťovny je nutné si uvědomit, že
každá má smlouvu s jinými zdratovnickými zařízeními ( s některými
dokonce nemá smlouvu vůbec). Proto doporučujeme být při výběru Vaší
zdravotní pojišťovny velmi obezřetní a nenechat se ovlivnit
pouličními "nahaněči".
kdo je čsob pojišťovna? (já, 10.11.2009, 20:32)
Kolik  % trhu má?
Odpověď (Redakce OP, 20.11.2009, 11:37)
Pojišťovna ČSOB je 4. na trhu, její procentní podíl je 6,9.
Viz tento článek na oPojištění.cz: http://bit.ly/3YQCZC
Informovanost klienta (Monika Musilová, 2.11.2009, 21:17)
Je třeba podotknout, že pokud bude zprostředkovatel placen přímo klientem, velké množství klientů se raději obrátí na virtuální trh. Při takovém způsobu sjednání ps většinou klient nerozumí všem aspektům sjednávaného produktu a informovanost tak ještě klesne. Práce pojišťovacích zprostředkovatelů by se měla naopak více podporovat. Jistě i ze své praxe chápu dopady špatně odvedené práce zprostředkovatelů, ale toto nepovažuji za správnou cestu.
Zrušení povinného ručení (Adam Malý, 1.11.2009, 15:43)
Dobrý den, na http://www.finance.svetu.cz/ jsem se dočetl, že pro zrušení povinného ručení musím doložit záznam o trvalém vyřazení vozidla. Nevíte prosím, kde tento záznam vezmu, když chci vozidlo vyřadit?


Obecní úřad obce s rozšířenou působností trvale vyřadí vozidlo z registru na žádost jeho vlastníka. Tuto skutečnost vyznačí v technickém průkazu vozidla a v registru silničních vozidel. Se žádostí o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel předloží vlastník motorového vozidla potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků podle zvláštního právního předpisu. Vlastník vozidla přitom odevzdá tabulky s přidělenou registrační značkou. Jedná-li se o žádost o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel podle odstavce 1 písm. a), je vlastník motorového a přípojného vozidla povinen doložit způsob jeho zániku.

Redakce oPojištění.cz
zrušení povinného ručení (Peter, 2.12.2011, 15:07)
Nenavádím jen konstatuji jak jsem to udělal já.....
Napsal jsem pojišťovně dopis že prodávám svůj vůz,aby mě zrušila povinné ručení k tomu a tomu datu.
Což se úplně bez řečí stalo.Doloženo fiktivní kupní smlouvou s jedním známým.
Jakmile byla smlouva zrušena.Udělal jsem si novou tam kde jsem chtěl. Pozor třeba i na pár hodin bez pojištěni.
Samozřejmě prodej si může na poslední chvíly rozmyslet jak kupující tak prodávající. A o tom to je.
Povinné ručení (Václav Vorel, 19.4.2010, 21:58)
Dobrý den, pokud potřebujete zjistit nejlevnějši povinné ručení tak to můžete zde http://jdem.cz/ee4s3 nebo http://opq.cz/113 a v neposlední řadě zde  http://www.ipojisteni.cz/porovnani-povinne-ruceni/?a_aid=4af29f657415f&a_bid=adrian   vše je zcela zdarma a tím že vyplníte se k ničemu nezavazujete, zjistíte pouze informace, které povinné ručení je nejlepší přímo pro vása následně je možnost pořízení. Výhody této metody jsou určité slevy, které dosahují až výše 70 %. Děkujeme
Nejvýhodnější povinné ručení (Martin Jakeš, 18.5.2010, 21:17)
http://opq.cz/116
Zrušené povinné ručení (Krejcar V., 24.2.2010, 17:54)
Jak je teda možné že mne leasingová společnost Santander Consumer Finance a.s  zrušila povinné ručení u České pojišťovny pouze na základě oznámení od jiné  pojišťovny o totální škodě? Já jsem si vozidlo opravil a jezdil jsem s ním a když jsem dostal dopis o ukončení  leasingu  tak jsem volal jak to je s povinným ručením a bylo mne řečeno že ho zrušily, bylo psané na mé jméno. Tak jsem jezdil 31 dní nepojištěn a za to mne ČKP naúčtovala 2330,- kč,
Za provize by měl být také servis (Martin Polák, 30.10.2009, 10:46)
Makléře zajímají snad jen ty provize. O nějakém poskytování servisu klientům nemůže být řeči. Jako zprostředkovatel pojištění se setkávám dnes a denně s tím, že pokud požaduje klient po makléři následnou službu, a to hlavně nějakou změnu a pod., je malkéřem odkázán na pojišťovnu,a tento se potom dožaduje servisu po nás, s tím, že ho posílá makléř, a že jsme povinni jim vyhovět. Dokonce se nestydí požadovat po nás, aby jsme jim spočítali varianty pojištění pro jejich klienty. Společnosti jako AWD, Partners a pod., mají takové agenty, kteří se na pobočkách dožadují toho, aby jim byly návrhy pojistek připraveny tak, aby si je jen podepsali a potom jen čekali na zmíněné provize. Tak to vážení je, a ne jinak.
M.Polák
protože to už zase bude táhnout růst něco jiného než auta. Ostatně, všechny "umělé" pobídky jsou vyluxováním poptávky do budoucnosti. To se přece nedávno ukázalo u realit v USA, ne? :-)
harmonie (Hana Sedivá, 15.10.2009, 21:28)
Dobrý den, prý když má někdo Harmonii, tak má prý nízký průměr na dúchod. Díky.

Vážená paní Šedivá,

důchod s životním pojištěním vůbec nesouvisí, výše důchodu závisí pouze na výši Vašich příjmů z doby, kdy jste byla ekonomicky aktivní.

Redakce oPojištění.cz
zpráva dne

Pojistný trh v roce 2015 podrželo neživotní pojištění

Pojistný trh v roce 2015 podrželo neživotní pojištěníZ předběžných výsledků České asociace pojišťoven (ČAP) za loňský rok vyplývá, že celkové předepsané pojistné za rok 2015 vzrostlo meziročně o 1,1 mld. Kč, což odpovídá nárůstu o 1 %. Růst pojistného tak ve druhé polovině roku akceleroval proti 0,3% růstu v prvním pololetí. Stejně jako v loňském roce drží pojistný trh neživotní pojištění, které posílilo o 4 %. Naopak oblast životního pojištění nadále oslabuje, oproti roku 2014 o 3,5 %.
celý článek

adresář
PR články

Chystáte se o jarních prázdninách na slovenské hory? Pozor na nové předpisy!

Počet českých lyžařů, kteří míří na slovenské hory, stále stoupá. Ale neodpovídá tomu bohužel jejich pojištění. „Lidé se při cestách na Slovensko velmi často vůbec nepojišťují. Je to blízko, nepřipadá jim to nebezpečné. Přitom každoročně řešíme na Slovensku v zimě několik desítek škod,“ varuje Jana Konvalinová, vedoucí odboru cestovního pojištění v Kooperativě.

AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou crasharingu a práce z domova

Již od roku 2010 se finanční skupina AXA Group zaměřuje na snižování uhlíkové stopy svých zaměstnanců. Ve svých řadách proto podporuje práci z domova, využívání veřejné hromadné dopravy, carsharing, jízdu do práce na kole nebo videokonference namísto služebních cest. Z aktuálního průzkumu AXA Group vyplývá, že v roce 2014 se AXA těmito nástroji podařilo snížit celkové množství produkovaných emisí o 36 %.

Allianz pojišťovna pokořila unikátní rekord, 179 kolegů společně načetlo audioknihu

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. Sto sedmdesát devět kolegů společně v průběhu roku 2015 načetlo audioknihu pro nevidomé. „Vyčetli“ si tak unikátní rekord od pelhřimovské agentury Dobrý den. Tolik hlasů jako v audioverzi encyklopedické knihy Olgy Spalové Co to je, když se řekne… se ještě v žádné jiné české audioknížce nesešlo.

Češi se obávají stáří svých rodičů

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. Téměř 70 % rodin se obává o důstojné stáří příbuzných. 80 % z nich je přesvědčeno, že na podzim života svých blízkých nejsou připraveny. Péče o seniory často znamená růst finančních nákladů, respektive omezení pracovní aktivity. To představuje riziko zejména pro lidi středního věku s dětmi – tzv. sandwichovou generaci. Údaje vyplývají z rozsáhlého průzkumu Nadace Kooperativa. Podle něj se dnes o nemohoucí rodiče stará každá pátá česká rodina.

UNIQA pojišťovna zabodovala v soutěži Banka roku 2015

UNIQA pojišťovna dosáhla historicky největšího úspěchu v soutěži Banka roku 2015 vyhlašované společností Fincentrum, když třikrát dosáhla na medailové příčky a získala tak kompletní „sadu medailí“.

Tři čtvrtiny českých dětí si umí najít cestu ke sportu samy

České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Třem čtvrtinám z nich dokonce nemusí s výběrem sportu pomáhat rodiče. Ti usměrňují své potomky v méně než třetině případů. Životní styl celé rodiny však má i tak zásadní dopad na celkový vztah dětí ke sportu. Rodiny s pestrými zájmy totiž inspirují děti více než pasivní domácnosti. Tyto a další závěry vyplývají z rozsáhlého průzkumu Nadace Kooperativa „Česká rodina žije“.

PČS získala Cenu pokroku 2015 za on-line dodatky s možností biometrického podpisu

Pojišťovna České spořitelny vyhrála soutěž portálu ChytryHonza.cz o největšího inovátora ve finančním sektoru v kategorii pojišťovnických služeb. Svým vítězstvím ve vysoce konkurenčním prostředí IT technologií potvrdila pozici inovátora a lídra v této oblasti, na poli pojišťovnictví. Cenu pokroku 2015 za on-line dodatky s možností biometrického podpisu si zástupci pojišťovny převzali ve čtvrtek 22. října v pražském multikulturním prostoru Royal, kde se konalo slavnostní vyhlášení prvního ročníku.

ČPP startuje podzimní kampaň a rozdává dárky a slevy

ČPP dnes startuje novou podzimní kampaň podporující její image univerzální pojišťovny nabízející svým klientům široký výběr produktů z oblasti životního i neživotního pojištění. Kampaň ČPP, která v letošním roce slaví 20 let na trhu, doprovází motto „Slavte s námi a získejte k novému pojištění dárek“.

Pojišťovna VZP se bude více angažovat na slovenském trhu

Pojišťovna VZP má v plánu rozšířit svou působnost na ostatní země Evropské unie, počínaje naším sousedním Slovenskem. Na to se chce soustředit primárně a začala proto i sponzoringem známého sportovce.

Skupina Komerční banky opět uspěla v ocenění hospodářských novin

Další úspěch zaznamenala Skupina Komerční banky v ocenění udělované letos již posedmé Hospodářskými novinami. K obhajobě titulu Nejlepší životní pojišťovna 2015 si Komerční pojišťovna v letošním ročníků připsala první místo i v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna 2015. Dařilo se i Komerční bance, která v hlavní kategorii Nejlepší banka 2015 a kategorii Bankovní inovátor 2015 získala druhá místa.

Nové pojištění ProDomov EXKLUZIV od Wüstenrotu nabízí nově i IT Asistenci

Wüstenrot pojišťovna rozšířila svou nabídku pojištění stavby a domácnosti ProDomov o variantu EXKLUZIV s vyššími limity v základním krytí pojistných rizik. Ke všem variantám pojištění ProDomov nabízí nově IT Asistenci. Nově lze u Wüstenrotu sjednat i pojištění rekreační domácnosti.

Přes klientský portál MojeAllianz mohou lidé ovládat své smlouvy na dálku. Je jich už 65 tisíc

Máte nové příjmení, adresu, nebo potřebujete nahlásit jinou změnu? Klienti Allianz to mohou udělat přes portál MojeAllianz, který již téměř tři roky zajišťuje svým uživatelům detailní přehled o pojistkách a platbách, včetně kontaktů na poradce. Z hlediska bezpečnosti jde samozřejmě o pečlivě zabezpečený přístup, podmíněný registrací a příslušnými vstupními údaji, takže žádný únik dat nehrozí. Navíc celkové uspořádání portálu je velmi jednoduché a návodné.

ČSOB Pojišťovna uvádí na trh pojištění Náš domov

ČSOB Pojišťovna uvádí od 1. června 2015 na trh nové pojištění staveb a domácností Náš domov, které poskytuje klientovi široký rozsah krytí rizik v třech různých variantách a volitelná připojištění.

Na základě výsledků hospodaření bude UNIQA pojišťovna svým klientům v kapitálovém životním pojištění

Na základě výsledků hospodaření bude UNIQA pojišťovna svým klientům v kapitálovém životním pojištění připisovat za rok 2014 zhodnocení jejich rezerv běžně placeného pojistného až 4,0 %.

Pojištění GAP bez nutnosti havarijního pojištění?  S Defend Insurance Group to lze.

Společnost Defend Insurance Group rozšířila své portfolio pojištění pro motoristy o speciální druh pojištění GAP, DEFEND Gap MINI, ke kterému není podmínkou sjednání havarijního pojištění.

Klienti Allianz ušetřili za volání přes 2,5 milionu korun

Je to již rok, kdy Allianz pojišťovna změnila telefonní číslo svého Kontaktního centra pro zákazníky z tzv. „bílé linky“ na běžnou telefonní linku. „Dobrý den, vítejte v Allianz,“ slyší i nadále každý volající z úst herce a dabéra Martina Zahálky, ale za výrazně méně peněz. Zákazníci díky tomu za volání ušetřili už více než 2,5 milionu korun.

Každých 15 vteřin vyráží ve světě k lidem v nouzi asistenční služba Allianz

Asistenční služba Allianz v České republice zaznamenala v roce 2014 celkem 65 853 telefonických hovorů klientů. Nejčastějším důvodem jejich „SOS“ volání byly nehody, poruchy a další problémy s auty – těch bylo bezmála 50 tisíc. Dalších 13 800 telefonátů se týkalo asistence k cestovnímu pojištění, zbytek pak domácí asistence, která je součástí majetkového pojištění Allianz.