Olympijské hry: Boj o medaile, ale i mimořádný úkol pro risk management


			Olympijské hry: Boj o medaile, ale i mimořádný úkol pro risk management
16.7.2012 Rizika

Tisíce britských vojenských jednotek posílí bezpečnost účastníků olympijských her 2012 v Londýně. Půjde o největší řízení rizik v praxi, uvedl Business Insurance. Připraveny jsou i vojenské rakety země – vzduch.

Současně s tím, jak se blíží pátek 27. července, kdy budou olympijské hry zahájeny slavnostním ceremoniálem, končí dolaďování posledních detailů, týkajících se řízení miliónů drobných i velkých rizik, spojených s touto zcela mimořádnou událostí.

Olympiády se účastní 10 500 sportovců z 204 zemí a budou soutěžit v 26 sportovních disciplinách, které proběhnou v období od 27. července do 12 srpna, kdy hry skončí závěrečným ceremoniálem. Odhaduje se, že Londýn navštíví v této souvislosti 500 000 až milión návštěvníků.

"Logicky existují požadavky na bezpečnost účastníků, toho jsme si všichni dobře vědomi. V Londýně byla bezpečnostním opatřením na všech místech věnována velká pozornost," řekl Ron Holton, šéf risk managementu na univerzitě ve Vancouveru a viceprezident pro řízení rizik a zajištění v organizačním výboru pro olympiskjé a paralympijské hry v zimě 2010.

Minulý týden státní úředníci požádali britskou armádu, aby jim poskytla 3500 vojáků navíc k původnímu počtu 13 000, kteří budou zajišťovat bezpečnosti olympijských her v Londýně. K dispozici jsou i rakety země - vzduch, které by byly využity k řešení možných teroristických hrozeb ze vzduchu.

"Bezpečnost je velké riziko, doprovázející každé moderní olympijské hry," řekl Holton. "Kromě toho jsme věnovali velkou pozornost ochraně diváků“, dodal.

"Klademe velký důraz na prevenci, které se věnujeme ještě před začátkem her," uvedl. Všechny prostory byly pečlivě zkontrolovány, aby byla potenciální nebezpečí vyloučena. "Každé ráno ještě před tím, než sportovcům a návštěvníkům prostory otevřeme, musí je náš tým projít a důkladně a detailně zkontrolovat," řekl.


Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS