Oskar pro pojišťovnu: Nejriskantnější film roku


			Oskar pro pojišťovnu: Nejriskantnější film roku
23.2.2012 Rizika

Podle pojišťovny Fireman's Fund, dceřiné společnosti Allianz v USA, byl za celý loňský rok nejrizikovějším filmem snímek "Muži, kteří nenávidí ženy". Mezi jeho nejnebezpečnější záběry patřily scény bitev, mučení hlavního hrdiny, či pronásledování na motorce. I v ostatních kategoriích má pojišťovna skupiny Allianz šanci na Oskara – pojistila další čtyři nominované filmy - Umělec, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko, Hugo a jeho velký objev a Moneyball.


I když se Oscarová ceremonie uskuteční až v noci z neděli na pondělí našeho času, už dnes je znám "vítěz" v kategorii nejrizikovější film roce 2011. Podle pojišťovny Fireman 's Fund se jím stal film od Davida Finchera "Muži, kteří nenávidí ženy". Pojišťovací společnost Fireman 's Fund, která je součástí skupiny Allianz a je předním pojistitelem hollywoodských filmů již více než 85 let, také v současnosti pojišťuje přes 80 procent všech amerických filmů.


"Natáčení filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" zahrnovalo široké spektrum rizikových prvků, jako například scény bitev, mučení či samotné natáčení v zahraničí, které výrazně přispěly k celkovému hodnocení rizikovosti filmu," říká Lauren Bailey, viceprezidentka pro pojištění zábavního průmyslu ve Fireman 's Fund. "Při pojišťování filmů úzce spolupracujeme s filmovými studii při řízení rizik a zajišťujeme tak bezpečnost všech účastníků, aniž bychom překáželi režisérovi v jeho umělecké vizi," doplňuje L. Bailey.


Co všechno může ohrozit natáčení?

Některé akční scény ve filmu, včetně jedné z klíčových - pronásledování na motorce, musely být pro obavy z vysokého rizika změněny. "Část mého úkolu jako rizikového konzultanta spočívá ve spolupráci s filmovými studii při analýze akčních scén, dále dohlížet na plnění bezpečnostních opatření na místě a zajistit tak bezpečnost herců.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS