Počítačová rizika: velká poptávka , malá nabídka


			Počítačová rizika: velká poptávka , malá nabídka
27.9.2013 Rizika

Velké podniky stejně jako ty malé a střední volají v Německu již delší dobu po pojistné ochraně proti všem druhům počítačových rizik. Takových produktů ale je - v neposlední řadě i k nelibosti makléřů - zatím jen velmi málo. A současná situace se pravděpodobně příliš rychle nezmění a to z nejrůznějších důvodů.

Dr. Axel Theis, generální ředitel společnosti Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), požádal risk manažery průmyslových podniků, kteří vyžadují na pojišťovnách nové produkty pro pojistné krytí internetových hrozeb všeho druhu, aby byli trpěliví.

Dceřiná společnost Allianz SE představila nedávno firemním zákazníkům nově zaváděný produkt  s názvem "Aliance Cyber Protect", který představuje důležitý krok kupředu. Nový produkt představila společnost na kongresu Německého svazu pojistitelů - Deutscher Versicherungs-Schutzverband e.V (DVS).

Christiaan Zevenbergen ze společnosti Marsh GmbH to ale vidí jinak. Nabídka AGCS podle něj zaostává ve srovnání s nabídkou konkurentů jako je pojišťovna HDI-Gerling nebo Zurich. Způsob řešení problému je podle něj špatný.
Na počítačové útoky se hledí jako na působení "vyšší moci". Ale dvě třetiny všech takových útoků jsou zahájeny zevnitř proti společnosti. Dokazují to současné statistiky. Proto by se podle jeho názoru na způsobu řešení měli podílet i firemní risk manažeři.

Ale nejen oni. Na řešení by se měli podílet i podnikoví IT odborníci. Právě ti by mohli uspíšit  vývoj produktů v této oblasti.
Nicméně, „domácí“ IT odborníci jsou již značně zaneprázdněni. Dopadají na ně všechny požadavky, které trvale tíží pojišťovnictví v důsledku právních nebo regulativních požadavků. Je tu i tlak z úvodu unisex sazeb až po požadavky, vyplývající ze Solvency 2.
Zároveň by se tito odborníci měli podílet na neúprosném pochodu do zbrusu nových digitálních marketingových světů.

Z toho je vidět, že o spolupráci IT na řešení produktů cyber útoků si pojišťovny mohou nechat jen zdát.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články