Pojištění hráčů NHL pro ZOH v Soči přijde na 8 miliónů dolarů


			Pojištění hráčů NHL pro ZOH v Soči přijde na 8 miliónů dolarů
21.1.2014 Rizika

Náklady na pojištění účastníků her byly jednou ze zásadních otázek zimních olympijských her v Soči. Zejména platy hvězd NHL vzrostly a náklady na pojištění se díky tomu úměrně zvedly. NHL je názoru, že Mezinárodní olympijský výbor (MOV) by měl krýt náklady na pojištění pro hráče, kteří se účastní her .
Již letos v  červenci se na půdě National Hockey League Player's Association (NHLPA) v zásadě dohodlo, že MOV bude krýt náklady na pojištění po celou dobu her. Odhaduje se, že to bude stát 8 miliónů dolarů.

“Když se podíváte na platy hokejových hráčů a na to, kolik brali v roce 2002 ve srovnání s tím, kolik berou v roce 2014, tak 47 hráčů má příjem vyšší než 1,5 miliard dolarů. Pojištění proto bude vždy problém," tvrdí generální ředitel kanadského hokejového týmu Bob Nicholson.

Náklady na pojištění aktivit hokejových hráčů, ale i dalších aktivit na ledové ploše se podle odhadů pohybují  mezi jedním a dvěma milióny dolarů za každý národní tým.

Podle současné analýzy budou hráči NHL schopni v budoucnosti vydělávat ještě víc peněz. To může dál zvyšovat náklady na pojištění. Přestože NHLPA a MOV dokázali najít řešení pro hry v Soči, neexistuje žádná záruka, že se tyto strany budou schopny dohodnout v roce 2018 pro zimní olympijské hry v Pchjongjangu.

LawInSport

Zdroj: LawInSport

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články