Pojištění má klíčovou roli v boji za bezpečnost počítačů


			Pojištění má klíčovou roli v boji za bezpečnost počítačů
22.12.2011 Rizika

Většina firem stále nemá zájem investovat do pojištění odpovědnosti za škodu, související s počítači a to navzdory znalostem, které se týkají vážných rizik, jež sebou počítače přinášejí.

Stovky milionů lidí navštěvují denně sociální sítě jako je Facebook, Twitter, YouTube, MySpace a LinkedIn. Například LinkedIn je profesionální sociální síť, na které se setkávají profesionálové a diskutují o svých pracovních zájmech. V březnu 2011 síť překonala celosvětově metu 100 milionů registrovaných uživatelů.

Stejně jako všechny ostatní nové technologie, i sociální média přinášejí obrovské možnosti a výhody. Schopnost komunikovat okamžitě, navíc v celosvětovém měřítku, umožňuje firmám oslovit své zákazníky přímo a jednotlivci mohou vyjádřit názory na jakékoli téma, které považují za vhodné.

Jak tyto možnosti rostou, přinášejí sebou i rizika. Podniky i jednotlivci čelí otázkám a problémům, souvisejícím se soukromým, bezpečností, s právy na duševní vlastnictví a odpovědnosti zaměstnanců...

Nicméně výzkum začíná ukazovat, že se časy pomalu mění. Pojištění začíná hrát klíčovou úlohu ve firmách a snižuje potenciální finanční ztráty, způsobené sociálními médii a internetem. Tvrdí to the Insurance Information Institute.

Bílá kniha, vydaná minulý týden s názvem "Sociální média, odpovědnost a pojištění" konstatuje, že "pojištění má klíčovou úlohu ve společnosti a manažeři díky tomu mají možnost snižovat potenciální finanční ztráty, způsobené v budoucnosti sociálními médii a dalšími riziky, souvisejícími s počítači."

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS