Pojistné podvody se přesunují do oblasti životního pojištění


			Pojistné podvody se přesunují do oblasti životního pojištění
16.7.2014 Pojistný trh

Za první pololetí roku 2014 prošetřovali specialisté Kooperativy přes 800 podezřelých případů. Ve 180 z nich se jim podařilo prokázat podvodné jednání a uchráněná hodnota dosáhla částky 127 milionů Kč. Za stejné období loňského roku to bylo 170 podvodů a uchráněná hodnota byla 120 milionů Kč.

„Oproti předchozím letům, kdy pojistným podvodům dominovalo pojištění majetku a motorových vozidel, roste v letošním roce významně podíl případů, které odhalujeme v rizikovém a životním pojištění. A bohužel stále častěji jde o práci organizovaných skupin, které využívají falešné lékařské zprávy od „spolupracujících“ lékařů. Odškodnění se v takových případech pohybuje ve statisících. Zároveň často stejnou pojistnou událost tito podvodníci zkusí uplatnit u více pojišťoven,“ představuje nový trend v pojistných podvodech Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v Kooperativě.

V prvním pololetí nejvíce pojistných podvodů u Kooperativy pocházelo ze severních Čech a severní Moravy. K nejméně problematickým regionům z pohledu pojistných podvodů patří jižní a východní Čechy.

„Bohužel také roste počet lidí, kteří jsou schopni si kvůli vyplacení pojistného způsobit vážná zranění. Celkem běžné jsou jednoduché zlomeniny například prstů, ale řešili jsme i případ, kdy si klient nechal rozdrtit několik prstů na noze,“ doplňuje Vojtěch Stavný.

Bohužel si klienti neuvědomují, že u jakéhokoli úmyslného sebepoškození je pojistné plnění vyloučeno a pojišťovna takový případ musí kvalifikovat jako pojistný podvod.

Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

zajímavé

007,  5. 8. 2014

zdrceny klient s rozdrcenými prsty. To mu možná rozdrtili Ti specialisté Kooperativy, když se nehctel přiznat ne? A protože se nechtěl přiznat úmyslně, tak se to pak kvalifikovalo jako úmyslné sebepoškozování :-)

RSS

Související články