Policie ukončila zásah v EGAP a České exportní bance


			Policie ukončila zásah v EGAP a České exportní bance
17.1.2014 Rizika

Včera před 14. hodinou policisté ukončili úkony trestního řízení v sídle společnosti EGAP. V budově zasahovali od včerejších šesti hodin ráno, kdy požádali vedení společnosti o součinnost. Tu management EGAP poskytl v plné míře. Naprostou součinnost potvrzuje i fakt, že vzhledem k tomu, že došlo k dobrovolnému předání požadovaných dokumentů, nedošlo k realizaci příkazu k provedení prohlídky ve společnosti EGAP. Zásah se týkal některých případů, kde i EGAP shledal mnohá pochybení. Proto má EGAP zájem na řádném došetření daných případů.

Během včerejšího dne bylo z důvodu zásahu Policie ČR sídlo společnosti uzavřeno, zaměstnanci pracovali z domova. Od dnešních ranních hodin jsou všechny prostory Exportní garanční a pojišťovací společnosti přístupné pro zaměstnance i klienty pojišťovny a je zajištěno standardní fungování společnosti.

Vzhledem k tomu, že společnost EGAP je vázána mlčenlivostí, nemůže poskytnout žádné další informace k policejnímu zásahu.

Podle Bezpečnostní informační služby, která obě společnosti dlouhodobě monitoruje, je důvodem tohoto zájmu skutečnost, že by jejich případná ekonomická nestabilita měla závažné dopady na ekonomické zájmy nebo bezpečnost ČR.

EGAP, idnes.cz


Zdroj: EGAP, idnes.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články